Zespół CD PROJEKT pracuje zdalnie. Mimo to spółka chce dotrzymać wrześniowej daty premiery Cyberpunka | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
16 mar 2020, 17:39

Zespół CD PROJEKT pracuje zdalnie. Mimo to spółka chce dotrzymać wrześniowej daty premiery Cyberpunka

CD Projekt zapowiada, że w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa umożliwia zespołowi pracę z domu i pomimo obecnej sytuacji, chce utrzymać wrześniową datę premiery gry "Cyberpunk 2077" we wrześniu - wynika z komunikatu prasowego CD Projekt dotyczącego wpływu koronawirusa na działalność spółki.

"Ostatnie dni upłynęły nam na podejmowaniu kolejnych, istotnych działań mających zapobiegać pojawieniu się infekcji w firmie. Co najważniejsze, aby zapewnić wszystkim możliwość pracy z domu, modernizacji uległa nasza infrastruktura sieciowa i wspierające ją oprogramowanie" - napisano w poniedziałkowym komunikacie CD Projekt.

"Od dziś, tak długo jak będzie tego wymagała sytuacja, cała załoga CD PROJEKT będzie pracować z domu. Chcemy tym działaniem zapewnić całemu zespołowi najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa. Jednocześnie, mimo iż obecna sytuacja jest nowa dla nas wszystkich, jesteśmy gotowi na to wyzwanie i nie ustaniemy w wysiłkach, aby +dowieźć+ na wrzesień fantastyczną grę" - dodano.

W czerwcu ubiegłego roku CD Projekt podał, że premiera nowej gry, "Cyberpunk 2077", jest planowana na kwiecień 2020 roku. Jednocześnie ruszyła przedsprzedaż gry, w tym także edycji kolekcjonerskiej. Tytuł ma ukazać się równocześnie na komputerach PC oraz konsolach PlayStation i Xbox.

W styczniu spółka zdecydowała o przesunięciu premiery gry na 17 września. Decyzję uzasadniono potrzebą dalszego testowania gry oraz usunięcia usterek.

(PAP Biznes), #CDR

doa/ tj/

Zobacz także: CD Projekt SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości