Vampire The Masquerade – Coteries of New York od Draw Distance trafi na Nintendo Switch i PlayStation 4 | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
18 mar 2020, 09:41

Vampire The Masquerade – Coteries of New York od Draw Distance trafi na Nintendo Switch i PlayStation 4

Już za kilka dni do sprzedaży w dwóch nowych wersjach trafi Vampire The Masquerade – Coteries of New York, najnowsza gra Draw Distance, notowanego na NewConnect producenta gier wideo. Od 24 marca tytuł będzie dostępny na Nintendo Switch, a dzień później także na PlayStation 4. Popularna produkcja, oparta na licencjonowanym uniwersum Paradox Interactive, zadebiutowała na platformie Steam w grudniu ub. roku. W kilka dni spółka odzyskała wszystkie koszty zainwestowane w projekt oraz jego promocję. Draw Distance realizuje bieżącą działalność zgodnie z przyjętym wcześniej harmonogramem, aktualnie nie odnotowuje istotnych skutków związanych z wpływem koronawirusa COVID-19 na pracę studia.

- Miło nam ogłosić, że już za kilka dni Vampire The Masquerade – Coteries of New York doczeka się swojej wersji zarówno na Nintendo Switch, jak również na PlayStation 4. Premiery gry odbędą się kolejno – 24 i 25 marca. Nasz tytuł za pierwszym razem przeszedł certyfikację Sony, co jest dla nas potwierdzeniem, że wykonaliśmy porządnie swoje zadanie – informuje Michał Mielcarek, prezes Draw Distance – Coteries of New York można już nabyć w pre-orderach z 10-procentową zniżką, poprzez europejską witrynę gry w eShopie. Promocja będzie aktywna do 31 marca włącznie – dodaje Michał Mielcarek.

Vampire The Masquerade – Coteries of New York w wersji na konsole zyska lepszą oprawę dźwiękową oraz nowe assety graficzne, takie jak tła i sylwetki postaci, których nie ma w oryginalnej wersji. – Wszystkie te usprawnienia zostaną wprowadzone także do aktualizacji gry na komputerach osobistych. W dniu premiery na Switcha i PS4 rozpoczniemy równocześnie dystrybucję oficjalnego soundtracku oraz artbooka Coteries of New York, a w kolejnych miesiącach wprowadzimy do projektu nowe wersje językowe – dodaje Michał Mielcarek.

W grudniu ub. roku, gra w wersji na PC zajęła siódme miejsce na liście globalnych bestsellerów oraz była wyróżniana na stronach Steam i GOG. W niecały tydzień odzyskał wszystkie koszty produkcji wraz z marketingiem. W niedalekiej przyszłości zostanie udostępniona na Xbox One. Draw Distance ma także prawo do przyszłych wersji tytułu przeznaczonych na PlayStation5 oraz następcę Xbox One.

Fabuła Vampire The Masquerade – Coteries of New York rozgrywa się w popularnym świecie Vampire: The Masquerade 5th Edition. Gracze wcielają się w jednego z trzech wampirów, trafiających w sam środek rozgrywki o władzę w Nowym Jorku. Podjęte przez nich wybory znajdą odzwierciedlenie w trakcie gry oraz zadecydują o jej zakończeniu.

Spółka realizuje bieżącą działalność zgodnie z przyjętym wcześniej harmonogramem, aktualnie nie odnotowuje istotnych skutków związanych z wpływem koronawirusa COVID-19 na pracę studia. W celu minimalizacji zagrożenia dla pracowników i współpracowników, zespół realizuje swoje obowiązki w formie pracy zdalnej.

– Na obecnym etapie pandemii nie ma podstaw, by stwierdzić że będzie ona miała znaczny wpływ na realizację naszych działań produkcyjnych. Przestrzegamy zaleceń płynących z Ministerstwa Zdrowia i ekspertów – lekarzy wirusologów. Jako studio skupiamy się na codziennej pracy i realizacji przyjętych przez team założeń deweloperskich. Praca zdalna w naszej branży nie jest problematyczna – mówi prezes Draw Distance.

O Draw Distance:

Draw Distance to niezależny producent gier wideo z Krakowa, specjalizujący się w produkcji multiplatformowych tytułów z gatunku action-adventure. Spółka powstała w 2009 roku, jej największym udziałowcem jest grupa kapitałowa Bloober Team. Najbardziej znaną produkcją studia jest Serial Cleaner. W grudniu 2019 roku odbyła się premiera Vampire: The Masquerade - Coteries of New York w wersji na PC, która w niecały tydzień zwróciła koszty produkcji i marketingu. Od września 2016 Draw Distance notowana jest na rynku NewConnect.

O Paradox Interactive:

Paradox Interactive to wydawca i deweloper gier na komputery osobiste, konsole Xbox One oraz Play Station. Studio z siedzibą w Sztokholmie należy do najpopularniejszych wydawców gier w Europie, a jego produkcje znane są z rozmachu oraz dbałości o detale historyczne. Głównymi gatunkami gier pochodzących ze szwedzkiego studia są strategie oraz RPG. W 2015 roku Paradox Interactive wykupiło firmę White Wolf Publishing, nabywając tym samym prawa do Vampire: The Masquarade.

Źródło: Spółka, #DDI

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości