Currency One włącza się w walkę z koronawirusem (Centrum Prasowe) | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
20 mar 2020, 09:02

Currency One włącza się w walkę z koronawirusem (Centrum Prasowe)

Poznańska Spółka Currency One SA operator serwisów Internetowykantor.pl i Walutomat przekazuje 100000 zł na Szpital Zakaźny im. J. Strusia w Poznaniu.

Jedność społeczna Polaków włączających się w akcję #zostańwdomu, idzie w parze z odpowiedzialnością przedsiębiorstw, które wspierają służbę zdrowia walczącą z epidemią. Pokonanie zagrożenia wymaga nie tylko heroicznego poświęcenia wszystkich pracowników medycznych znajdujących się na pierwszej linii frontu, ale też szybkich decyzji wiążących się z olbrzymimi nakładami finansowymi.

Dlatego też poznańska Spółka Currency One SA, operator serwisów Internetowykantor.pl oraz Walutomat przekazuje 100000 zł na rzecz Szpitala Miejskiego im. J. Strusia w Poznaniu, który właśnie został przekształcony w Szpital Zakaźny.

„Wiele osób znalazło się z dnia na dzień w bardzo trudnej sytuacji. Wymaga to od nas wszystkich działań tu i teraz, każdego na miarę swoich możliwości. Działając razem, wspierajmy w pierwszej mierze służbę zdrowia, pozwalając skutecznie i sprawnie walczyć z epidemią. Mam nadzieję, że nasze wsparcie i podobne działania innych firm przybliżą nas do tego celu. To czas, kiedy możemy i chcemy być szczególnie odpowiedzialni społecznie” – mówi Piotr Kurczewski, prezes Zarządu Currency One.

Wsparcie lokalne i ogólnokrajowe płynące ze strony właścicieli przedsiębiorstw z różnych sektorów, w tym branży finansowej, mniejszych firm, restauracji czy osób prywatnych pokazuje solidarność obywatelską w obliczu zagrożenia. Dzięki przekazanym środkom, na wsparcie liczyć będzie mogła m.in. „Drużyna Strusia”, bo tak nazywa się grupa pracowników medycznych, działających w Szpitalu Zakaźnym przy ul. Szwajcarskiej i laboratoriach.

Środki zostaną przekazane niezwłocznie do dyspozycji dyrekcji szpitala.

Currency One SA to operator serwisów Internetowykantor.pl i Walutomat.pl. Spółka była wielokrotnie nagradzana za najlepsze i nowatorskie rozwiązania na rynku wymiany walut oraz cieszy się pozycją jednego z liderów niebankowych podmiotów oferujących wymianę walut online. Z usług Currency One korzysta już ponad 650 tysięcy klientów. Za pomocą serwisów Internetowykantor.pl i Walutomat.pl klienci indywidualni i firmowi mogą wymieniać 21 walut oraz dokonywać przelewów złotówkowych i walutowych na rachunki własne i innych osób oraz firm do ponad 40 krajów świata.

Internetowykantor.pl to pierwszy w Polsce kantor online, który działa nieprzerwanie od 2010 r. Serwis umożliwia tanią, szybką i przede wszystkim bezpieczną wymianę walut, bez konieczności wychodzenia z domu. Obecnie z usług serwisu korzysta ponad 315 tysięcy klientów, którzy rocznie wymieniają ponad 5 miliardów złotych.

Walutomat.pl to założona w 2009 roku pierwsza w Polsce platforma społecznej wymiany walut. Użytkownicy serwisu mogą indywidualnie ustalać kursy walut i bezpośrednio wymieniać je z innymi klientami, unikając tym samym niekorzystnych kursów narzuconych przez banki. Obecnie z serwisu korzysta ponad 340 tys. klientów, którzy co miesiąc realizują 115 tys. transakcji. W ciągu 10 lat klienci wymienili za jego pośrednictwem ponad 65 mld złotych.

Więcej informacji o Currency One i serwisach Internetowykantor.pl i Walutomat.pl udziela

KONTAKT:

Katarzyna Moszko-Stachowska

PR Manager

tel. +48 502 244 353

e-mail: katarzyna.stachowska[at]currency-one[dot]com

Źródło informacji: Currency One

UWAGA: Za materiał opublikowany przez Centrum Prasowe PAP odpowiedzialność ponosi jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. (Centrum Prasowe)

Ostatnie wiadomości