Movie Games zapowiada American Motorcycle Simulator | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
20 mar 2020, 09:42

Movie Games zapowiada American Motorcycle Simulator

Movie Games, notowany na NewConnect producent gier, zapowiada nowy tytuł w swoim portfolio. Już w 2021 roku w sklepie Steam dostępny będzie American Motorcycle Simulator - motocyklowa gra survivalowa. Zadaniem gracza, który wcieli się w rolę amerykańskiego motocyklisty, będzie przemierzenie legendarnej "Drogi 66", na której czekać będzie wiele wyzwań, przeciwności oraz rozmaitych przygód. Spółka zapowiada również kampanię cross-promocyjną gry wraz Alaskan Truck Simulator - produkcją studia zaplanowanej na III kwartał br.

- Słynna „Droga 66” jest wyraźnie obecna w światowej popkulturze, nie wspominając oczywiście o tematyce związanej z motocyklami, która cieszy się popularnością w zasadzie od początku istnienia branży gamingowej. Chcemy dać graczom symulator, który zapewni im ciekawą rozrywkę oraz pozwoli wgłębić się w świat amerykańskiej prowincji, począwszy od rejonu Wielkich Jezior, przez Góry Skaliste, kończąc na słonecznej Kalifornii. Jest to pierwsza gra z naszego planu wydawniczego na przyszły rok, dlatego zachęcam do śledzenia naszych informacji w tym zakresie. Sądzę, że jeszcze bardzo mocno zaskoczymy naszych fanów – komentuje Mateusz Wcześniak, prezes Movie Games.

Zgodnie ze strategią rozwoju, Spółka planuje wydać w przyszłym roku 10 tytułów. American Motorcycle Simulator jest pierwszą grą studia zapowiedzianą na 2021 rok. Zarząd Movie Games podkreśla bardzo duże podobieństwo tematyczne produkcji z Alaskan Truck Simulator, czyli innym tytułem studia, którego premiera zapowiedziana jest na III kwartał tego roku. W ramach rozgrywki, gracz będzie miał możliwość wskoczenia w buty kierowców ciężarówek przemierzających dzikie tereny Alaski.

- Tematyka Alaskan Truck Simulator i American Motorcycle Simulator jest bardzo zbliżona. W obu przypadkach gracz wciela się w kierowcę typowo amerykańskiego pojazdu, który przemierza bardzo wymagające, a często wręcz dzikie tereny. Zarówno pierwszy jak i drugi tytuł zapewnią graczom przygodę pełną wyzwań. Grono graczy zainteresowanych Alaskan Truck Simulator jest bardzo duże - aktualnie na wishlisty zapisało się ponad 90 tys. użytkowników platformy Steam. Ze względu na bardzo duże podobieństwo tematyczne planujemy zrealizować działania cross-promocyjne obu gier. Jesteśmy przekonani, że American Motorcycle Simulator zyska sympatię zarówno osób oczekujących na Alaskan Truck Simulator, jak i nowych graczy – dodaje Mateusz Wcześniak.

Prezentacja gry odbyła się 20 marca za pośrednictwem platformy Steam. Premiera tytułu przewidywana jest na 2021 rok.

O Movie Games:

Movie Games S.A. jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Mateusza Wcześniaka, fana gier z doświadczeniem w sektorze finansowym, wspieranego przez Aleksego Uchańskiego, od prawie trzech dekad związanego z branżą gier komputerowych i mediami oraz Macieja Miąsika, legendę polskiego gamingu, developera z 27-letnim doświadczeniem. Obecnie spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły developerskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, małopolskim i na Śląsku.

Spółka jest notowana na NewConnect od grudnia 2018 roku.

Źródło: Spółka, #MOV

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości