Ten Square Games nie podjął decyzji o dywidendzie, priorytetem bezpieczeństwo finansowe - wiceprezes | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
24 mar 2020, 13:45

Ten Square Games nie podjął decyzji o dywidendzie, priorytetem bezpieczeństwo finansowe - wiceprezes

Ten Square Games nie podjął jeszcze decyzji w sprawie wypłaty dywidendy z zysku za 2019 rok. Wiceprezes spółki Arkadiusz Pernal zaznacza, że w obecnych czasach priorytetem powinno być bezpieczeństwo i zachowanie pewnej poduszki finansowej.

"Dotychczas przeznaczaliśmy do 75 proc. skonsolidowanego zysku na dywidendę, natomiast teraz musimy z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że decyzja nie została jeszcze podjęta" - powiedział Pernal podczas wtorkowej telekonferencji spółki.

Dodał, że w obecnie, w czasie niepewności związanej z wpływem pandemii koronawirusa na gospodarkę, wszystkie odpowiedzialne spółki starają się pozostać z gotówką jako poduszką bezpieczeństwa.

"Wydaje się, że w obecnych czasach trzeba sobie powiedzieć, że bezpieczeństwo finansowe jest bardzo istotne, a naszym zadaniem jest, żeby wszelkie środki posiadane przez TSG były wydawane z zachowaniem wartości dla akcjonariuszy. Decyzje o wypłacie dywidendy za 2019 rok nie zostały podjęte, mamy na to jeszcze czas" - powiedział wiceprezes Ten Square Games.

(PAP Biznes), #TEN

pr/ asa/

Zobacz także: Ten Square Games SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości