Przerób ropy w zakładzie PKN Orlen w Płocku odbywa się według planu | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
25 mar 2020, 19:31

Przerób ropy w zakładzie PKN Orlen w Płocku odbywa się według planu

Przerób ropy naftowej w zakładzie PKN Orlen w Płocku odbywa się według planów - podała spółka w komunikacie prasowym.

"Według planu odbywa się przerób ropy w Zakładzie Produkcyjnym w Płocku. Nadzwyczajna sytuacja związana z wprowadzeniem stanu epidemii wymaga elastyczności, dlatego w PKN ORLEN na bieżąco dokonujemy przesunięć w ramach grup produktów. Zmniejszenie produkcji paliwa lotniczego pozwoliło np. na wytworzenie większej ilości diesla. Łączna wartość przerobu ropy naftowej, zaplanowana na marzec, nie ulegnie jednak zmianie" - napisano w komunikacie.

Dla zachowania ciągłości prac koncern wprowadził szczególne środki ostrożności, regulując m.in. poruszanie się pracowników po zakładzie. Osobom wchodzącym na teren zakładu w Płocku mierzona jest temperatura.

PKN Orlen podjął również działania związane z bezpieczeństwem logistyki dostaw, w tym na stacje paliw.

"Uproszczono procedury wjazdu na terminale paliw, by zminimalizować bezpośrednie kontakty, a osobom na nich przebywającym kontrolowana jest temperatura. Spółka wspólnie z przewoźnikami kolejowymi i drogowymi ustaliła też plany działań na wypadek sytuacji niestandardowych lub awaryjnych, których należy przestrzegać, by skutecznie realizować dostawy" - napisano.

(PAP Biznes), #PKN

kuc/ asa/

Zobacz także: Polski Koncern Naftowy Orlen SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości