Archicom ocenia, że sprzedaż mieszkań w '20 może być niższa od planowanego poziomu | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
30 mar 2020, 16:01

Archicom ocenia, że sprzedaż mieszkań w '20 może być niższa od planowanego poziomu

Archicom analizuje założenia operacyjne na 2020 rok i ocenia, że sprzedaż mieszkań w tym roku może być niższa od planowanego poziomu - wynika z wypowiedzi prezes Doroty Jarodzkiej-Śródki dla PAP Biznes. Spółka nie modyfikuje na razie planu inwestycyjnego, ale z większą ostrożnością podchodzi do inwestycji w grunty.

Archicom informował w lutym, że chce sprzedać w 2020 roku 1.500-1.700 lokali i przekazać aktami notarialnymi 1.400-1.600 lokali.

"Analizujemy nasze założenia sprzedażowe projekt po projekcie, a nasze cele roczne ogłosiliśmy w przedziale z około 15-proc. odchyleniem. Przyjęty margines może w obecnej, wyjątkowej sytuacji okazać się niewystarczający" - poinformowała PAP Biznes prezes Archicomu.

"Wiemy, że najbliższe miesiące upłyną pod znakiem niepewności, wyczekiwania i wstrzymywania się klientów z decyzjami zakupowymi i będzie to miało bezpośrednie przełożenie na wyniki sprzedażowe. Wpływ będzie tym mocniejszy im dłużej zajmie ustabilizowanie sytuacji" - dodała.

Grupa na ten moment nie modyfikuje celów sprzedaży i przekazań na rok 2020.

"Czekamy na dalszy rozwój wypadków i podsumowanie wyników pierwszego kwartału, które dadzą wskazanie do ewentualnych korekt założeń" - powiedziała Jarodzka-Śródka.

Poinformowała, że wszystkie projekty inwestycyjne Archicomu realizowane są zgodnie z planem i w ramach standardowych założeń, dotyczących ewentualnych odchyleń.

"Budowy toczą się bez przeszkód, nasi podwykonawcy raportują pełne obsady ekip, nie borykamy się również z istotnymi, mającymi wpływ na przebieg inwestycji ograniczeniami w dostępności materiałów budowlanych. Z powodu koronawirusa nie stanęła żadna nasza budowa" - poinformowała prezes.

Dodała, że spółka na bieżąco śledzi sytuację i będzie reagować stosownie do jej zmian.

"Na ten moment nie zmodyfikowaliśmy naszego planu inwestycyjnego, decyzja o odłożeniu projektów nie zapadła. Inwestycje w nieruchomości gruntowe analizujemy jednak z większą dozą ostrożności" - poinformowała prezes Archicomu.

Archicom realizuje aktualnie kilkanaście projektów mieszkaniowych we Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu oraz Trójmieście. W 2019 roku deweloper sprzedał 1.462 lokale w porównaniu do 1.370 lokali przed rokiem, a przekazał 1.382 lokali wobec 1.329 rok wcześniej.

Sara Borys

(PAP Biznes), #ARH

sar/ osz/

Zobacz także: Archicom SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości