Enter Air powiększa flotę o kolejnego Boeinga 737-800 | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
30 mar 2020, 08:40

Enter Air powiększa flotę o kolejnego Boeinga 737-800

Enter Air, największa polska prywatna linia lotnicza, pozyskała kolejnego Boeinga 737-800. Jest to 24 maszyna w barwach Enter Air. Dodatkowy samolot zwiększy możliwości przewozowe w sezonie letnim i pozwoli obsłużyć ruch turystyczny po wygaśnięciu epidemii koronawirusa.

– Na rynku lotniczym panuje obecnie bardzo duża niepewność związana z zawieszeniem lotów i wpływem koronawirusa na branżę. Sytuacja jest bez precedensu, jednak po okresie spowolnienia ludzie wrócą do latania. Polska wzięła się ostro za walkę z wirusem, a w kurortach wakacyjnych wirusa nie ma. Przygotowujemy się więc do wysokiego sezonu, część konkurentów może mieć kłopoty, chcemy to wykorzystać i umocnić pozycję na europejskim rynku przewozów turystycznych. Z wszystkich wcześniejszych kryzysów w branży Enter Air wychodził wzmocniony, podejmujemy działania, aby tym razem było podobnie – mówi Grzegorz Polaniecki, członek zarządu Enter Air.

Najnowszy samolot Enter Air - SP-ESH ma 11 lat i 189 miejscową konfigurację, został pozyskany w ramach leasingu operacyjnego. Samolot przyleciał z Omanu do bazy w Warszawie w sobotę.

O Enter Air:

Enter Air jest największą prywatną linią lotniczą działającą w Polsce. Grupa realizuje połączenia dla czołowych polskich i zagranicznych biur podróży latając w ponad 30 krajach od Islandii i Portugalii po Kenię i Wyspy Zielonego Przylądka. Flota Enter Air składa się z 22 samolotów Boeing 737-800 i dwóch Boeingów 737 MAX 8. Przewoźnik posiada stałe bazy operacyjne w Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu, Zurichu i Paryżu oraz kilka baz sezonowych, m.in. w Londynie, Madrycie, Pradze i Tel Awiwie.

Źródło: Spółka, #ENT

Zobacz także: Enter Air SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości