Dom Development sprzedał w I kw. 815 lokali, a przekazał 549 | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
06 kwi 2020, 09:58

Dom Development sprzedał w I kw. 815 lokali, a przekazał 549

Dom Development sprzedał w pierwszym kwartale 2020 roku 815 lokali netto wobec 926 przed rokiem, a przekazał 549 lokali wobec 1.215 rok wcześniej - podał deweloper w komunikacie. Spółka podała, że wolumen sprzedaży i przekazań był zbliżony do założonego w budżecie.

Dom Development podał, że w pierwszym kwartale tego roku sprzedał 497 lokali w Warszawie, 220 w Trójmieście i 98 we Wrocławiu.

Jak podano, wolumen przekazań był zgodny z planem, a na wynik finansowy za pierwszy kwartał wpływały głównie przekazania na warszawskich projektach: Żoliborz Artystyczny (81 lokali), Wille Taneczna (75), Stacja Grochów (74), Port Żerań (71) oraz Apartamenty Dolny Mokotów (51), a także Idylla (79 lokali) we Wrocławiu.

"Wolumen sprzedaży i przekazań Grupy w I kwartale 2020 roku były zbliżone do poziomu założonego w budżecie, co tworzy wrażenie spokojnego początku roku. Takie stwierdzenie jest zgodne z prawdą jedynie do czasu pojawienia się w Polsce wirusa COVID-19 na początku marca" - napisano w komunikacie.

Dodano, że - w ocenie zarządu - grupa sprawnie i zdecydowanie zareagowała na zagrożenie, proces przekazywania mieszkań oraz zawierania umów notarialnych przebiega sprawnie, a wszystkie budowy prowadzone przez grupę postępują w normalnym tempie.

Dom Development poinformował, że na koniec marca grupa posiadała na rachunkach bankowych około 644 mln zł środków pieniężnych, zaś wskaźnik zadłużenia odsetkowego netto Grupy do kapitałów własnych (gearing) kształtował się na poziomie około 4 proc.

Według informacji z początku marca Dom Development zakłada, że przekaże klientom w 2020 roku klucze do około 3,1 tys. lokali. Spółka planuje rozpocząć w tym roku budowę ok. 4 tys. lokali. Oferta na koniec czerwca ma wzrosnąć do 3 tys. lokali.

(PAP Biznes), #DOM

doa/ ana/

Zobacz także: Dom Development SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości