Pierwszy wirtualny debiut na GPW – SimFabric wchodzi na rynek NewConnect | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
07 kwi 2020, 14:51

Pierwszy wirtualny debiut na GPW – SimFabric wchodzi na rynek NewConnect

7 kwietnia 2020 roku na rynku NewConnect zadebiutowała spółka zależna PlayWay - SimFabric, producent gier i symulatorów na komputery i urządzenia mobilne. Do alternatywnego systemu obrotu wprowadzono 5.469.000 akcji serii A o łącznej wartości 17,5 mln złotych*. W związku z panującą pandemią koronawirusa w kraju, debiut SimFabric odbył się wirtualnie, za pośrednictwem kanału GPW na YouTube.

– Debiut SimFabric jest historycznym wydarzeniem dla naszej giełdy, ponieważ odbył się całkowicie online. Niezmiernie cieszymy się, że w czasie dużej zmienności na rynku mamy spółki, które nie tylko radzą sobie z nowymi wyzwaniami, ale również stawiają na dalszy rozwój. Dzisiejszy debiut pokazuje, że giełda w pełni działa. Arkusze są pełne zleceń, a spółki debiutują. Witamy nowego emitenta i życzymy sukcesów na nowej ścieżce rozwoju – mówi Marek Dietl, prezes zarządu GPW.

Powstała w 2016 r. SimFabric S.A. jest spółką zależną PlayWay, tworzy symulatory i gry komputerowe na komputery PC oraz urządzenia mobilne (iOS, Android). Od 2018 roku jest certyfikowanym producentem i wydawcą gier na konsole: Nintendo Switch, PS4 i Xbox One. W 2019 roku SimFabric w drodze przekształcenia kapitałowego stał się Spółką Akcyjną.

*poziom kursu odniesienia ustalony na poziomie ceny sprzedaży większości akcji serii A

O GPW:

Grupa Kapitałowa GPW (GK GPW) prowadzi platformy obrotu akcjami, obligacjami skarbowymi i korporacyjnymi, instrumentami pochodnymi, energią elektryczną i gazem ziemnym oraz dostarcza indeksy i wskaźniki referencyjne, m.in. WIBID i WIBOR. W 2018 r. Agencja indeksowa FTSE Russell zakwalifikowała polski rynek kapitałowy do grona rynków rozwiniętych. Prowadzone przez GK GPW rynki są największymi w Europie Środkowej i Wschodniej.

Źródło: Spółka, #SIM

Ostatnie wiadomości