Play w związku z pandemią nie zmienia założeń na 2020 rok | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
09 kwi 2020, 09:06

Play w związku z pandemią nie zmienia założeń na 2020 rok

Skorygowana EBITDA Play w pierwszym kwartale 2020 roku tylko nieco odbiega od oczekiwań, inwestycje i związane z nimi nakłady przebiegają bez zakłóceń. Spółka nie ma podstaw do zmiany założeń na 2020 rok i zapewni bardziej szczegółowe informacje przy publikacji wyników za I kw. 2020 roku - podał Play w komunikacie.

"Wstępne spostrzeżenia na temat wpływu sytuacji na działalność operacyjną i finanse Spółki można podsumować następująco. Przychody z usług w marcu były o kilka procent wyższe niż planowano, głównie ze względu na wzrost ruchu od innych operatorów. Przychody i koszty roamingu międzynarodowego w marcu były porównywalne z przedkryzysowymi poziomami z początku roku. ARPU w marcu było o kilka procent wyższe niż oczekiwano, zarówno w segmencie kontraktowym, jak i usług przedpłaconych. Przychody ze sprzedaży urządzeń abonenckich w marcu były o około 30 proc. niższe od pierwotnego planu. Koszty operacyjne były pod kontrolą. Podsumowując, skorygowana EBITDA Play w pierwszym kwartale tylko nieznacznie odbiegała od oczekiwań. Proces inwestycyjny i związane z nim nakłady przebiegają bez zakłóceń, podobnie jak generowanie gotówki" - napisano w komunikacie.

"Na tym etapie spółka nie ma podstaw do zmiany założeń na 2020 rok i zapewni bardziej szczegółowe informacje przy publikacji wyników za I kw. 2020 r." - dodano.

(PAP Biznes), #PLY

epo/ osz/

Zobacz także: Play Communications SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości