Selvita zakłada utrzymanie kilkunastoprocentowej rentowności EBIT w 2020 roku | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
09 kwi 2020, 13:10

Selvita zakłada utrzymanie kilkunastoprocentowej rentowności EBIT w 2020 roku

Selvita, której rentowność EBIT wyniosła w 2019 roku 13 proc., zakłada jej utrzymanie na poziomie niskich, kilkunastu procent w 2020 roku - poinformował w czwartek w Parkiet TV prezes spółki Bogusław Sieczkowski.

"Myślę, że tak, taki jest cel. Ta niska kilkunastoprocentowa rentowność jest zupełnie realna do osiągnięcia" - powiedział prezes pytany, czy uda się w bieżącym rok utrzymać rentowność operacyjną na poziomie kilkunastu proc.

Prezes podtrzymał cel 30 proc. wzrostu tegorocznych przychodów w segmencie usługowym.

Grupa odnotowała w 2019 roku 14 mln zł zysku operacyjnego wobec 11 mln zł przed rokiem i 24,8 mln zł EBITDA wobec 15,6 mln zł przed rokiem. Rentowność EBIT wyniosła w 2019 roku 13 proc., a rentowność EBITDA 24 proc.

Skonsolidowane przychody Selvity w 2019 roku wzrosły o 37 proc. do 105,2 mln zł. Przychody komercyjne w segmencie usługowym wyniosły 84,4 mln zł (+43 proc. rdr), a w segmencie bioinformatycznym 10,5 mln zł (+23 proc. rdr).

Sieczkowski podtrzymał także plany akwizycyjne Selvity w 2020 roku.

"Ta akwizycja będzie miała miejsce z podmiotem z rynku europejskiego, bo tylko takimi na tym etapie się interesujemy. Prawdopodobieństwo jest wyższe, że będzie to podmiot z Europy Środkowej" - powiedział prezes.

Dodał, że w kręgu zainteresowania Selvity są firmy z obrotem rzędu 10 mln euro.

Spółka informowała wcześniej, że jest zainteresowana krajowymi i zagranicznymi firmami, pozwalającymi na zwiększanie skali działalności oraz uzupełnianie portfolio usług. Jak wcześniej informowano, możliwe sposoby finansowania przejęć przez Selvitę to dług, wykup lewarowany lub emisja akcji.

(PAP Biznes), #SLV

epo/ ana/

Zobacz także: Selvita SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości