W I kw. ok. 88 proc. sądowych wyroków dot. kredytów frankowych było korzystne dla konsumentów - Votum | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
21 kwi 2020, 13:50

W I kw. ok. 88 proc. sądowych wyroków dot. kredytów frankowych było korzystne dla konsumentów - Votum

W I kwartale 2020 roku około 88 proc. sądowych wyroków w sprawach kredytów indeksowanych czy denominowanych do franka szwajcarskiego było korzystne dla konsumentów - wynika z przygotowanego dla PAP Biznes zestawienia kancelarii Votum.

Votum dotarło w sumie do 145 wyroków w tym okresie, z czego 128 było wygranych przez konsumentów. Z danych tych wynika, że wśród wyroków korzystnych dla frankowiczów w I kwartale 2020 roku w 69 proc. przypadków doszło do unieważnienia umowy, a do tzw. odfrankowienia (konstrukcja PLN+Libor) doprowadzono w 22 proc. takich sprawach.

Na 36 wyroków prawomocnych 29 było korzystnych dla konsumentów.

Z danych Votum wynika, że w I kwartale 2020 roku najwięcej wyroków zapadło w sprawach dotyczących mBanku (35) oraz Getin Noble Banku (32).

Votum szacował wcześniej, że w IV kwartale 2019 roku korzystnych dla konsumentów było około 74 proc. sądowych wyroków.

Votum podało, że źródłem pozyskania informacji o wyrokach były informacje pozyskane z portali internetowych, mediów i nie jest to pełna baza wyroków, które zapadły w tym okresie.

(PAP Biznes), #VOT

seb/ asa/

Zobacz także: Votum SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości