ML System wprowadza na rynek szklane przegrody przeciwwirusowe | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
22 kwi 2020, 09:37

ML System wprowadza na rynek szklane przegrody przeciwwirusowe

ML System, wyspecjalizowana spółka technologiczna, będąca liderem polskiego rynku fotowoltaiki zintegrowanej z budynkami (BIPV), wprowadziła na rynek szklaną przegrodę - w wersji aktywnej i pasywnej - chroniącą przed wirusami. Jest to odpowiedź na wzrost zapotrzebowania na tego typu asortyment w związku z pandemią COVID-19.

- Przegroda znajdzie swoje zastosowanie zarówno w przychodniach medycznych czy aptekach, jak i transporcie publicznym (autobusy, trolejbusy). W wariancie aktywnym proponujemy szybę, która impulsowo, cyklicznie, będzie się nagrzewać do temperatury
ok. 75 stopni Celsjusza likwidując zarazki. Warto podkreślić, że dostępne na rynku szkło antybakteryjne nie jest skutecznym narzędziem w walce z wirusami - komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

aktywna-szyba-bariera

W przegrodach zastosowano szkło bezpieczne, a w wersji pasywnej, w celu ułatwienia bezpośredniej komunikacji, zastosowano dodatkową szybę.

Pierwsze przegrody zostały już zainstalowane w pięciu łódzkich przychodniach należących do Poradni Lekarzy Rodzinnych.

ML System w pierwszych dziewięciu miesiącach 2019 r. wypracował 65,9 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży, 11,2 mln zł EBITDA oraz 3,8 mln zł zysku netto.

O ML System:

ML System S.A. to wysoce wyspecjalizowana spółka technologiczna, oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). Produkty ML System stanowią atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych materiałów budowlanych. Spółka jest liderem w swojej branży na rynku polskim. Co więcej, zgodnie z raportem Global Building Integrated Photovoltaic Skylights Market 2017-2021, firma należy do grona pięciu kluczowych producentów BIPV na świecie. Łączna powierzchnia zakładu produkcyjnego oraz centrum badawczo-rozwojowego spółki wynosi 9,3 tys. m kw. ML System na koniec III kwartału 2019 r. zatrudniał 167 osoby, w tym 25 osób to kadra B+R. ML System posiada ochronę na 17 zgłoszeń patentowych w tym dwanaście patentów już jest przyznanych.

Źródło: Spółka, #MLS

Zobacz także: ML System SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości