Kolejny symulator od SimFabric trafił do certyfikacji Nintendo | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
08 maj 2020, 10:06

Kolejny symulator od SimFabric trafił do certyfikacji Nintendo

Truck Mechanic Simulator – kolejny tytuł z portfolio portingowo-wydawniczego SimFabric SA, notowanego na NewConnect wydawcy i producenta gier wideo z grupy PlayWay, trafił do certyfikacji Nintendo. Premiera gry na popularną japońską konsolę planowana jest w czerwcu br. Do końca II kwartału w sklepie Nintendo eShop zadebiutuje także Farm Mechanic Simulator, który do certyfikacji Nintendo trafił kilka dni wcześniej. Gry będą dostępne także w wersji na PlayStation 4 oraz Xbox One.

- Konsekwentnie realizujemy przyjętą strategię posiadania do końca roku w swoim portfolio dziesięciu symulatorów na konsole. Dwa z nich w wersji na Switcha zadebiutują już w czerwcu. W kolejnych miesiącach będą także dostępne w wersjach na PlayStation 4 oraz Xbox One. Chodzi o tytuły Truck Mechanic Simulator oraz Farm Mechanic Simulator. Za nami premiery dwóch innych gier z tego gatunku – Farm Expert 2019 oraz Construction Machines Simulator. Obie wersje po sukcesie w dystrybucji cyfrowej doczekały się wersji pudełkowych, wydanych przez zachodnich dystrybutorów w Europie, Australii, Afryce Południowej i Ameryce Północnej. Liczymy, że kolejne produkcje z naszego portfolio zdobędą podobne zainteresowaniem wśród graczy – informuje Julia Leszczyńska, prezes SimFabric SA.

W Truck Mechanic Simulator zadaniem gracza będzie naprawa dużych pojazdów transportowych. W tym celu wcieli się on w rolę mechanika olbrzymich wózków widłowych, nazywanych truckami. Będzie musiał zdiagnozować usterki, wymienić uszkodzone części i rozbudować swój warsztat. Licencję na ten tytuł SimFabric pozyskało od swojego głównego akcjonariusza PlayWay SA. Gra bazuje na mechanice znanego projektu Car Mechanic Simulator.

- Truck Mechanic to drugi z pięciu planowanych w tym roku symulatorów przeznaczonych do portowania na konsole nowej generacji. Ta gra będzie czwartym symulatorem z naszego portfolio konsolowego – informuje Emil Leszczyński, członek Rady Nadzorczej SimFabric SA. – Od początku naszej działalności w 2016 r. zgromadziliśmy w portfolio łącznie 10 gier na Nintendo Switch, 2 gry na PC/Steam, 3 gry na PS4 i 1 grę w wersji mobilnej. Naszą najbardziej rozpoznawalną produkcją jest autorski tytuł SimFabric – Farm Expert – dodaje.

Oprócz produkcji gier własnych i portowania na zlecenie, spółka podpisała kontrakt w ramach grantu z MEN na przygotowanie innowacyjnych rozwiązań e-learningowych dla szkół. Łączny portfel zamówień Spółki na usługi e-learningowe przekracza aktualnie 3 miliony złotych. Od lipca 2019 roku spółka prowadzi oddział w Łodzi odpowiedzialny za działania B+R, którego celem jest tworzenie innowacyjnych rozwiązań dedykowanych branży gier komputerowych.

O SimFabric:​

SimFabric S.A. powstała w 2016 roku. Spółka prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się w portowaniu gier (przerabianie gry z jednej platformy na inną) na konsole Nintendo Switch, PlayStation 4 i komputery stacjonarne oraz produkcjach własnych. Głównym założeniem prowadzonej działalności jest portowanie i wydawanie kilku nisko oraz średnio budżetowych i wysokomarżowych gier przez rozproszone niewielkie zespoły deweloperskie. Do tej pory spółka wydała łącznie dziewięć gier na konsole Nintendo Switch, trzy na PlayStation 4 oraz dwie na PC. Najważniejszym dotychczasowym produktem spółki jest gra Farm Expert 2018, która w wersji mobilnej sprzedała się w liczbie ponad 2,5 mln kopii.  W 2016 roku firma otrzymała główną nagrodę ESA (Europejskiej Agencji Kosmicznej) w konkursie na najlepszą aplikację kosmiczną. Od lipca 2019 SimFabric prowadzi oddział odpowiedzialny za działania B+R, którego celem jest stworzenie innowacyjnych rozwiązań w branży gier komputerowych.

Do dużych akcjonariuszy studia należy PlayWay S.A. notowany na GPW. Od kwietnia 2020 roku SimFabric jest notowana na rynku NewConnect.

Źródło: Spółka, #SIM

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości