Przejdź do treści

udostępnij:

Cyfrowy Polsat byłby "bardzo zadowolony" z utrzymania poziomu EBITDA w '20

Cyfrowy Polsat byłby "bardzo zadowolony" z utrzymania w 2020 roku ubiegłorocznego poziomu EBITDA - poinformowała członek zarządu Katarzyna Ostap-Tomann.

"Nasz biznes jest relatywnie odporny na to, co się dzieje - mamy oczywiście spadek sprzedaży sprzętu, wpływa to (pandemia - PAP) na rynek reklamy, ale z drugiej strony mamy obniżki stóp procentowych. Nie podejmuje się prognozowania, ile ta EBITDA będzie wynosiła. Będę bardzo zadowolona, gdybyśmy mogli ją utrzymać" - powiedziała Ostap-Tomann podczas wideokonferencji.

Zysk EBITDA grupy Cyfrowego Polsatu wyniósł w pierwszym kwartale 2020 roku 1,027 mld zł i był o 0,7 proc. wyższy od średniej oczekiwań analityków ankietowanych przez PAP Biznes. Wynik spadł o 1,1 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2019 roku.

W 2019 roku wynik EBITDA Cyfrowego Polsatu - z wyłączeniem wpływu standardu rachunkowego MSSF 16 - wzrósł o 0,6 proc. rok do roku, do 3,721 mld zł.

(PAP Biznes), #CPS

kuc/ gor/

Zobacz także: Cyfrowy Polsat SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

udostępnij: