ASBIS nowym partnerem dystrybucyjnym Bang & Olufsen | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
25 maj 2020, 11:18

ASBIS nowym partnerem dystrybucyjnym Bang & Olufsen

ASBISc Enterprises Plc, wiodący dystrybutor produktów IT na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, oraz producent marek Prestigio, Canyon i Perenio, został nowym partnerem dystrybucyjnym Bang & Olufsen w Europie Środkowo-Wschodniej oraz krajów Wspólnoty Niepodległych Państw, z wyłączeniem Rosji. Umowa weszła w życie na początku maja 2020 roku i została podpisana na czas nieokreślony.

Umowa z Bang & Olufsen jest pierwszą umową dystrybucyjną podpisaną przez ASBIS w trakcie pandemii.

ASBIS został wybrany przez Bang & Olufsen jako firma z 30-letnim doświadczeniem, która zbudowała w tym czasie bardzo silną, wiodącą pozycję na rynkach swojej działalności. Dzięki temu partnerstwu Bang & Olufsen planuje wzmocnić swoją obecność w handlu detalicznym zarówno w kanale multi-brand jak i mono-brand w Europie Środkowo-Wschodniej oraz krajach WNP.

„ASBIS ma bardzo dużą wiedzę na temat branży elektroniki użytkowej oraz olbrzymie doświadczenie w pracy w Europie Środkowej i Wschodniej. Z dużym optymizmem czekam na efekty naszej współpracy. Wspólnie z ASBIS będziemy w stanie zwiększyć skalę naszej działalności, zbliżyć się do lokalnych partnerów detalicznych i wzmocnić naszą obecność na kluczowych rynkach. Nie mam wątpliwości, że współpraca z jednym z wiodących dystrybutorów w tym regionie pomoże nam zwiększyć sprzedaż naszych produktów” – powiedział Kristian Teär, Prezes Bang & Olufsen.

„ASBIS jest wiodącym dystrybutorem produktów IT oraz elektroniki użytkowej na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej oraz w krajach WNP. Mamy szerokie pokrycie geograficzne na dynamicznie rozwijających się rynkach oraz bogate, 30-letnie doświadczenie w tej branży. Wierzymy, że Bang & Olufsen ma niewykorzystany potencjał, a my możemy wesprzeć spółkę w jego wykorzystaniu, dzięki naszej specjalistycznej wiedzy i doświadczeniu. Partnerstwo z tak znaną i prestiżową marką jak Bang & Olufsen, jest również idealną okazją dla ASBIS do rozszerzenia portfolio o luksusowe produkty audio i współpracę z lokalnymi partnerami detalicznymi w celu zwiększenia sprzedaży i jakości obsługi klienta” – powiedział Siergiej Kostevitch, Dyrektor Generalny i Przewodniczący Rady Dyrektorów ASBISc Enterprises Plc.

O ASBIS:

ASBISc Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej (IT) na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA): Europie Środkowo-Wschodniej, republikach nadbałtyckich, krajach byłego Związku Radzieckiego, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, łączącym szeroki zasięg geograficzny działalności z szerokim portfolio produktów dystrybuowanych w modelu "one-stop-shop".

ASBIS Enterprises Plc ma siedzibę na Cyprze i specjalizuje się w dystrybucji sprzętu i oprogramowania komputerowego, rozwiązań mobilnych, komponentów IT i peryferiów, a także szerokiej gamy produktów informatycznych i urządzeń cyfrowych. Spółka założona została w roku 1990, prowadzi obecnie sprzedaż w 56 krajach świata.

Grupa dystrybuuje produkty wielu producentów oraz jest producentem marek: Prestigio (smartfony, tablety, pamięci zewnętrzne, urządzenia GPS i car-DVR, multiboardy, itp.), Canyon (power banki, produkty sieciowe i inne urządzenia peryferyjne) i Perenio („IoT”).

ASBIS posiada podmioty zależne w 27 krajach, zatrudnia blisko 1 800 osób i zaopatruje około 20 tysięcy klientów. W 2019 roku sprzedaż Grupy przekroczyła 1,9 mld USD.

Od października 2007 roku Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie pod symbolem ASB (ASBIS).

O Bang & Olufsen:

Bang & Olufsen to globalna luksusowa marka audio założona w 1925 r. w Struer w Danii przez Petera Banga i Svenda Olufsena, których oddanie i wizja pozostają fundamentem firmy. Bogate dziedzictwo oparte na nieustannej determinacji do tworzenia produktów, które przekraczają granice technologii audio, nadal stawia firmę w czołówce innowacji audio.

Dziś każdy produkt Bang & Olufsen nadal charakteryzuje się unikalnym połączeniem pięknego brzmienia, ponadczasowego wzornictwa i niezrównanego kunsztu. Innowacyjne i progresywne produkty audio firmy są sprzedawane na całym świecie w salonach własnych Bang & Olufsen, w Internecie oraz w sklepach wielobrandowych.

Firma zatrudnia około 900 osób i działa na ponad 70 rynkach. Akcje Bang & Olufsen są notowane na Nasdaq Copenhagen A / S.

Źródło: Spółka, #ASB

Zobacz także: ASBISc Enterprises PLC - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości