PGNiG planuje, że w 2020 roku ze złoża Skogul wydobędzie ok. 115 tys. ton ropy | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
25 maj 2020, 13:22

PGNiG planuje, że w 2020 roku ze złoża Skogul wydobędzie ok. 115 tys. ton ropy

PGNiG planuje, że w 2020 roku ze złoża Skogul w Norwegii wydobędzie ok. 115 tys. ton ropy naftowej - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

"Spodziewamy się, że jeszcze w 2020 roku wydobędziemy ze złoża Skogul ok. 115 tys. ton ropy. Współpracujemy z uznanym partnerem, z którym łączy nas bogate doświadczenie w poszukiwaniach i eksploatacji węglowodorów także na innych koncesjach. Bliskość istniejącej już infrastruktury wydobywczej korzystnie wpłynie na koszty produkcji" - powiedział cytowany w komunikacie prasowym prezes PGNiG Jerzy Kwieciński.

Spółka podała, że zasoby węglowodorów w złożu Skogul przypadające na PGNiG Upstream Norway wynoszą ok. 3,3 mln boe (baryłek ekwiwalentu ropy naftowej), z czego ok. 3 mln baryłek stanowi ropa naftowa.

Operatorem złoża Skogul jest Aker BP, który posiada 65 proc. udziałów w koncesji. Pozostałe udziały należą do PGNiG Upstream Norway. Złoże Skogul zlokalizowane jest w bezpośrednim sąsiedztwie złoża Vilje, w którym PGNiG Upstream Norway ma 24,24 proc. udziałów. Dzięki istniejącej infrastrukturze produkcyjnej wydobywany gaz ze Skogul trafiać będzie poprzez Vilje do pływającej jednostki magazynującej FPSO Alvheim. Spółka szacuje, że przyrost produkcji własnej w związku z uruchomieniem wydobycia z nowego złoża wyniesie ponad 4 tys. boe dziennie.

PGNiG prowadzi działalność w Norwegii od 2007 roku. PGNiG Upstream Norway posiada obecnie udziały w 31 koncesjach poszukiwawczo-wydobywczych na Norweskim Szelfie Kontynentalnym.

PGNiG wydobywa obecnie ropę naftową i gaz ziemny z 7 złóż w Norwegii.

(PAP Biznes), #PGN

seb/ osz/

Zobacz także: Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości