PHN ma umowy nabycia gruntów w Bydgoszczy, na których powstanie ponad 600 lokali mieszkalnych (aktl.) | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
25 maj 2020, 15:22

PHN ma umowy nabycia gruntów w Bydgoszczy, na których powstanie ponad 600 lokali mieszkalnych (aktl.)

Grupa PHN podpisała warunkową umowę nabycia oraz przedwstępne umowy nabycia działek w Bydgoszczy o łącznej powierzchni ponad 4 ha, na których powstanie ponad 600 lokali mieszkalnych - poinformowała spółka w komunikacie.

PHN podał, że nabycie prawa użytkowania wieczystego do gruntów jest realizacją porozumienia o współpracy podpisanego między PHN i Fabryką Obrabiarek do Drewna w ubiegłym roku. Spółki rozpoczęły działania, których celem jest zagospodarowanie i jak najlepsze wykorzystanie nieruchomości w Bydgoszczy i okolicach.

Wartość transakcji w zakresie większej części nabywanej nieruchomości (dwóch z trzech części) o łącznej powierzchni 3,9 ha wyniosła 17,5 mln zł netto.

"Bydgoszcz będzie kolejnym miastem regionalnym, w którym posiadamy nasze nieruchomości. Transakcja nabycia gruntów położonych w bardzo atrakcyjnej części miasta, z dobrym dostępem do infrastruktury miejskiej i bliskością terenów zielonych, świetnie wpisuje się w naszą strategię rozwoju w największych miastach regionalnych w Polsce. Pozytywne skutki odczują mieszkańcy, bo rozwój terenów blisko centrum miasta da impuls do dalszego rozwoju Bydgoszczy" – powiedział cytowany w komunikacie prasowym prezes PHN Marcin Mazurek.

Inwestycja realizowana przez PHN stanowić będzie również kontynuację zmian w otoczeniu Śródmieścia Bydgoszczy, związanych z uzupełnieniem struktury mieszkaniowej oraz rewitalizacją terenów poprzemysłowych. Teren zakupiony przez PHN jest w większości niezabudowany, a na jego części położonej bliżej ulicy Nakielskiej znajdują się zabytkowe budynki fabryczne.

(PAP Biznes), #PHN

seb/ asa/ tj/

Zobacz także: Polski Holding Nieruchomości SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości