Erbud chce skupić akcje własne za maksymalnie 16,5 mln zł | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
28 maj 2020, 16:42

Erbud chce skupić akcje własne za maksymalnie 16,5 mln zł

Zarząd Erbudu zaproponuje Zwyczajnemu Walnemu Zgromadzeniu podjęcie uchwały dotyczącej skupu akcji własnych. Chce na ten cel przeznaczyć do 16,5 mln zł, a cena za akcję ma nie być niższa niż 17 zł oraz wyższa niż 40 zł - poinformowała spółka w komunikacie.

Jak podano, celem nabycia akcji jest ich umorzenie i następnie obniżenie kapitału zakładowego spółki.

W komunikacie poinformowano także, że zarząd nie podjął decyzji o wznowieniu stosowania polityki dywidendy.

Na początku kwietnia spółka poinformowała, że z powodu pandemii koronawirusa zdecydowała o zawieszeniu stosowania polityki dywidendowej.

W marcu 2019 roku spółka podawała, że zarząd zamierza rekomendować walnemu zgromadzeniu wypłaty dywidend na poziomie 30-70 proc. skonsolidowanego zysku netto, z uwzględnieniem aktualnej oraz przyszłej sytuacji finansowej grupy.

Zgodnie z tą polityką dywidendową, zarząd spółki każdorazowo miał uwzględniać m.in. potrzeby inwestycyjne, politykę akwizycyjną, potrzeby płynnościowe, wysokość zobowiązań, wpływy z tytułu dywidend od podmiotów zależnych oraz optymalizację struktury finansowania działalności grupy.

W 2018 roku walne zgromadzenie Erbudu zdecydowało, by spółka wypłaciła w formie dywidendy łącznie 14,09 mln zł, co dało 1,1 zł na akcję.

W czwartek o godz. 16:37 za akcję spółki płacono na GPW zł 19,9 zł.

(PAP Biznes), #ERB

doa/ gor/

Zobacz także: Erbud SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości