Alior Bank ma przedwstępną umowę kupna 100 poc. akcji Ruchu za 1 zł | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
01 cze 2020, 21:52

Alior Bank ma przedwstępną umowę kupna 100 poc. akcji Ruchu za 1 zł

Alior Bank podpisał z Lurena Investments BV przedwstępną umowę, na mocy której może kupić po spełnieniu się kilku warunków 100 proc. akcji Ruchu za cenę 1 zł - poinformował Alior Bank w komunikacie. Docelowo kontrolę nad Ruchem ma przejąć PKN Orlen.

Zawarta umowa przedwstępna sprzedaży akcji jest związana z procesem restrukturyzacji Ruchu, w ramach którego Alior Bank planuje podpisanie z PKN Orlen, PZU i PZU Życie umowy inwestycyjnej, określającej warunki inwestycji powyższych podmiotów i objęcie akcji nowej emisji w kapitale zakładowym spółki, a także porozumienie akcjonariuszy, określające szczegółowo prawa i obowiązki stron jako przyszłych akcjonariuszy spółki.

Zgodnie z podpisaną umową przedwstępną nabycie akcji Ruchu nastąpi pod kilkoma warunkami, w tym zawarcia umowy inwestycyjnej przez Alior Bank z PKN Orlen, PZU oraz PZU Życie, a także braku jej wygaśnięcia, wydania przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgody dla PKN Orlen na koncentrację polegającą na przejęciu kontroli nad Ruchem, a także braku wystąpienia istotnej negatywnej zmiany, zgodnie z definicją określoną w umowie przedwstępnej sprzedaży akcji.

(PAP Biznes), #ALR

pr/

Zobacz także: Alior Bank SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości