Grupa INC modyfikuje plany rozwoju INC Rating | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
01 cze 2020, 08:52

Grupa INC modyfikuje plany rozwoju INC Rating

Grupa INC zdecydowała się na modyfikację planów rozwoju dotyczących polskiej agencji ratingowej INC Rating oraz dokonanie zmian w zarządzie. Rada nadzorcza INC Rating powołała w skład zarządu nowego wiceprezesa, którym został Kamil Gemra. Celem jest rozbudowa oferty produktowej o fintechowe rozwiązania do oceny kondycji kredytowej przedsiębiorstw oraz rozwijanie dotychczasowej oferty agencji.

Nowy wiceprezes zastąpi 1 lipca dotychczasowego prezesa Jacka Mrowickiego, który przejdzie na do rady nadzorczej. Będzie on nadal odpowiadał za kontakty z samorządami. Nowy prezes skupi się natomiast na rozwoju produktów do automatycznej oceny kondycji kredytowej przedsiębiorstw. Jednocześnie zespół będzie koncentrował się na popularyzacji ratingów i wykorzystywaniu swoich możliwości analitycznych. 

- Dziękujemy dotychczasowemu prezesowi za lata pracy i działania na trudnym rynku. Jesteśmy polską agencją ratingową posiadającą wszystkie niezbędne zezwolenia. Od lat mówi się o konieczności popularyzacji ratingów, co nie zawsze spotyka się z przychylnością. Niemniej jednak nie poddajemy się. Chcemy nadal oferować ratingi dla samorządów oraz przedsiębiorstw. Mamy nadzieję, że uruchomienie pomocy z Programu Tarczy Antykryzysowej dla największych firm przyczyni się również do popularyzacji ratingów oraz scoringów dla przedsiębiorstw. Oprócz tego postawiliśmy przed nowym prezesem zadanie zbudowania fintechowych produktów do automatycznej oceny przedsiębiorstw. Chcemy tutaj wykorzystać nasze modele i będziemy poszukiwali w tym zakresie partnera, który mógłby je wykorzystywać – powiedział Paweł Śliwiński, prezes INC S.A. 

Nowy członek zespołu jest od listopada 2019 roku wiceprezesem Domu Maklerskiego INC S.A., a od 2015 roku również Partnerem Zarządzającym agencji relacji inwestorskich InnerValue, z którą Grupa INC podpisała umowę o strategicznej współpracy. Oprócz tego dr Kamil Gemra jest pracownikiem Szkoły Głównej Handlowej w Instytucie Finansów Korporacji i Inwestycji Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie. Brał udział w wielu projektach strategicznych dotyczących pozyskiwania kapitału dla przedsiębiorstw, budowy ich wartości oraz uruchamiania i komercjalizacji nowych produktów.

- Zdecydowałem się dołączyć również do zespołu INC Rating, ponieważ widzę tutaj duży potencjał do rozwoju. Oczywiście rynek ratingów w Polsce jest na razie mały, ale musi on kiedyś zasadniczo się zwiększyć w ślad za tym, co dzieje się chociażby w Unii Europejskiej. Ponadto modele do oceny przedsiębiorstw jakie posiada INC Rating mogą być również pomocne w tworzeniu ocen scoringowych dla podmiotów, które zajmują się chociażby finansowanie dłużnym. Chcemy to wykorzystać i rozwijać produkty w tym zakresie – podsumował Kamil Gemra, wiceprezes INC Rating. 

INC Rating jest zarejestrowana podobnie jak agencje Fitch, Moody’s czy Standard&Poor’s, przez European Securities and Markets Authority w Paryżu. Skupia się głównie na ocenie samorządów, ale oferuje także ratingi dla przedsiębiorstw.

O Grupie INC:

Grupa kapitałowa INC posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie doradztwa na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw, w szczególności poprzez pełnienie funkcji Autoryzowanego Doradcy rynku NewConnect. W jej ramach działa m.in.:

  • INC S.A. – spółka dominująca grupy INC, która specjalizuje się w doradztwie na rynku kapitałowym, wiodący Autoryzowany Doradca rynku NewConnect, Autoryzowany Doradca rynku obligacji GPW Catalyst oraz rynku akcji AeRO prowadzonego przez BVB, czyli Giełdę Papierów Wartościowych w Bukareszcie.
  • Dom Maklerski INC S.A. – prowadzący jako jedyny dom maklerski w Polsce platformę crowdinwestycyjną (crowdconnect.pl) oraz posiadający licencję na prowadzenie działalności maklerskiej w zakresie oferowania instrumentów finansowych oraz przyjmowania i przekazywania zleceń,
  • INC Private Equity ASI S.A. – fundusz typu pre-ipo fund, inwestujący w spółki na etapie poprzedzającym IPO i debiut w obrocie zorganizowanym, spółka wpisana do rejestru Alternatywnych Spółek Inwestycyjnych,
  • Carpathia Capital S.A. – fundusz o charakterze opportunity fund, inwestujący w małe i średnie spółki w Polsce i w Rumunii, spółka wpisana do rejestru Alternatywnych Spółek Inwestycyjnych,
  • INC Rating Sp. z o.o. – polska agencja ratingowa zarejestrowana przez ESMA (Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych), specjalizująca się w ocenie zdolności kredytowej jednostek samorządu terytorialnego oraz przedsiębiorstw.

Źródło: Spółka, #INC

Zobacz także: INC SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości