Zarząd SoftBlue podjął decyzję o dokapitalizowaniu budżetu spółki. Środki zostaną przeznaczone na nowe inwestycje | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
01 cze 2020, 08:50

Zarząd SoftBlue podjął decyzję o dokapitalizowaniu budżetu spółki. Środki zostaną przeznaczone na nowe inwestycje

Softblue SA, notowana na NewConnect firma IT, ma umowę pożyczki na kwotę do 2 mln zł, której udzielił jej Prezes Zarządu, Michał Kierul. Środki te mają wzmocnić płynność finansową spółki i umożliwić jej kontynuację inwestycyjnego rozwoju. Wypłaty będą dokonywane w transzach – w zależności od potrzeb projektowych spółki. Całkowita spłata ma nastąpić w ciągu jednego roku, ale nie wyklucza się możliwości wydłużenia spłaty. Bydgoska firma na bieżąco realizuje projekty z dziedziny nowych technologii – na rynku polskim i na arenie międzynarodowej.

- Ze względu na licznie realizowane projekty badawczo-rozwojowe i rozpoczęte umowy inwestycyjne, realizowane przez SoftBlue, podjąłem decyzję o udzieleniu wsparcia zarządzanej przeze mnie spółce na warunkach bardzo korzystnych dla Softblue. W tym celu w minionym tygodniu sprzedałem niewielki pakiet należących do mnie akcji firmy, przy czym podkreślam, że nadal pozostaje jej większościowym akcjonariuszem. W najbliższym czasie nie zamierzam ponownie zmniejszać posiadanego przez siebie stanu liczby akcji ani udziału w głosach spółki. Pozyskana ze sprzedaży kwota zostanie przeznaczona na uruchomienie linii pożyczkowej dla SoftBlue, do maksymalnej kwoty 2 mln zł. Środki te w całości zabezpieczają aktualne potrzeby firmy. W celu nieobciążania dodatkowego spółki SoftBlue zdecydowałem się na nieustanawianie jakichkolwiek zabezpieczeń pożyczki, dzięki czemu linia pożyczkowa jest uruchamiana natychmiast, bez dodatkowych kosztów i na elastycznych warunkach najodpowiedniejszych dla spółki – informuje Michał Kierul.

Pożyczka będzie udzielana w transzach – na każdorazowe zapotrzebowanie zgłoszone przez spółkę. Dana transza zostanie udzielona w terminie dwóch dni roboczych od dnia złożenia zapotrzebowania.

- Pożyczka posłuży na realizacje inwestycji SoftBlue, co powinno przyczynić się do zwiększenia możliwości finansowych spółki. Jest to szczególnie ważne, ponieważ w planach mamy wiele projektów, które wymagają od nas inwestycji, już na początku ich realizacji – tłumaczy Michał Kierul

Umowa o pożyczkę została zawarta na okres 12 miesięcy, ale w razie potrzeby będzie wydłużona/skrócona w zależności od sytuacji SoftBlue SA. W przyszłości spółka nie wyklucza także finansowania od podmiotów zewnętrznych.

Firma na bieżąco realizuje projekty badawczo–rozwojowe z dziedziny nowych technologii – nie tylko na rynku polskim, ale i na arenie międzynarodowej. SoftBlue wypracowało w pierwszym kwartale 2020 roku ponad 340 proc. wzrost przychodów ze sprzedaży netto, w porównaniu rdr. Kapitalizacja spółki wynosi obecnie ponad 31 mln zł.

O SoftBlue:

SoftBlue S.A. to innowacyjna spółka, która powstała 2003 roku w Bydgoszczy. Firma komercjalizuje badania naukowe oraz prowadzi działania doradcze dla instytucji publicznych i biznesu, a także projekty dedykowane systemom IT. Spółka posiada grono ekspertów, dzięki którym uruchomiony został własny Dział Badań i Rozwoju, skupiający się na trzech głównych obszarach: biotechnologii, teleinformatyce oraz programowaniu. 

SoftBlue prowadzi szereg działań, które mają na celu udogodnienia dla społeczeństwa oraz ochronę środowiska. Spółka opracowała między innymi autorskie systemy w dziedzinie ochrony powietrza np.: SoftBlue Airdron

Od 2015 roku spółka jest notowana na rynku NewConnect.

Źródło: Spółka, #SBE

Ostatnie wiadomości