DM BDM obniża rekomendację Dino Polska do "sprzedaj", a cenę docelową podnosi do 142 zł | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
03 cze 2020, 08:38

DM BDM obniża rekomendację Dino Polska do "sprzedaj", a cenę docelową podnosi do 142 zł

Analitycy DM BDM, w raporcie z 27 maja, obniżyli rekomendację dla Dino Polska do "sprzedaj" z "redukuj". Cena docelowa została podniesiona do 142 zł z 78,5 zł wcześniej.

W dniu wydania raportu jedna akcja Dino kosztowała 184,2 zł. We wtorek na zamknięciu notowań kurs akcji spółki wyniósł 185,7 zł.

"Podtrzymujemy negatywne nastawienie do akcji Dino. Uważamy, że założenia konsensusu dot. ścieżki wynikowej w kolejnych latach są zbyt optymistyczne, m.in. w zakresie kształtowania się marży EBITDA, co przy bardzo wymagających poziomach mnożników rynkowych, stwarza pole do rozczarowań. Sądzimy, że spodziewany przez nas słabszy (tj. niski jednocyfrowy) odczyt sprzedaży porównywalnej i tym samym niższa niż +standardowo+ dynamika EBITDA w drugim kwartale 2020 r., mogą osłabić sentyment do walorów grupy w najbliższych miesiącach. Dodatkowo, w naszej ocenie premia dla wskaźników EV/EBITDA i P/E na lata 2020-22 względem grupy porównawczej jest zbyt wysoka" - napisano w raporcie.

W ocenie analityków, bardzo wysoki popyt z marca i zakupy na zapas dokonywane przez klientów, oznaczają "skonsumowanie" części odczytów sprzedaży porównywalnej w kwietniu, a biorąc pod uwagę wysoką bazę like-for-like z ubiegłego roku (+17 proc.), może to przełożyć się osiągnięcie drugim kwartale 2020 r. wartości w przedziale 0-5 proc., co byłoby najsłabszym historycznie rezultatem.

"W modelu przyjmujemy, że grupa zwiększy w bieżącym kwartale powierzchnię sieci o ok. 24 proc. rdr i finalnie wygeneruje ok. 2,36 mld zł przychodów. Estymujemy, że EBITDA zwiększy się do 204 mln zł, a wynik netto do 114,2 mln zł" - napisano.

Analitycy szacują, że w całym roku Dino otworzy ok. 240 sklepów i łącznie będzie prowadziło sieć 1,46 tys. placówek (+19,7 proc. rdr) oraz prognozują, że dynamika sprzedaży porównywalnej wyniesie ok. 10 proc.

"Szacujemy, że w 2020 r. przychody będą bliskie 9,9 mld zł, EBITDA wzrośnie do 916 mln zł, a zysk netto do 534 mln zł. CAPEX powinien zwiększyć się do 950 mln zł. W 2021 r. zakładamy wprowadzenie podatku od sprzedaży detalicznej i przełożenie go w znacznej mierze na klientów. Podchodzimy jednak ostrożniej do kwestii utrzymania marży EBITDA, podobnie jak w bieżącym roku (w 2020-21 spadek po 0,2 p.p. rdr)" - dodano.

Autorem rekomendacji, której pierwsza dystrybucja nastąpiła 27 maja 2020 roku, o godzinie 8.00 jest Adrian Górniak.

Depesza jest skrótem rekomendacji. W załączniku zamieszczamy plik PDF z raportem.

(PAP Biznes), #DNP

doa/ ana/

Zobacz także: Dino Polska SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości