DM BDM obniżył rekomendację Eurocashu do "akumuluj" | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
03 cze 2020, 08:36

DM BDM obniżył rekomendację Eurocashu do "akumuluj"

Analitycy DM BDM, w raporcie z 3 czerwca, obniżyli rekomendację dla akcji Eurocashu do "akumuluj" z "kupuj", a cena docelowa akcji została obniżona do 21 zł z 21,3 zł.

Raport sporządzono przy kursie 18,5 zł.

"Bieżące poziomy cenowe wydają nam się atrakcyjne, dlatego też wydajemy zalecenie +akumuluj+ z ceną docelową na poziomie 21,0 zł/akcję. Liczymy na poprawę sentymentu wraz z zakładaną przez nas dodatnią dynamiką sprzedaży żywności w kolejnych miesiącach. Oczekujemy także, że grupa będzie kontynuowała trend poprawy oczyszczonych wyników w kolejnych okresach" - napisano w raporcie.

Jak podał DM BDM, w drugim półroczu 2020 r. powinien być widoczny efekt optymalizacji EC Dystrybucja/EC Alkohole.

"W przypadku realizacji naszych założeń, grupa byłaby handlowana z dyskontem względem spółek o zbliżonym profilu działalności i EV/EBITDA MSSF 16 2020/21 na poziomie 6,3-6,2x. Doceniamy solidny bilans grupy i bezpieczny poziom wskaźnika DN/EBITDA (wg MSR 17 = 1,8x po 1Q’20)" - napisano.

DM BDM prognozuje, że Eurocash wypracuje w tym roku 787 mln zł EBITDA wg MSSF 16 przy przychodach na poziomie 25,5 mld zł.

Autorem raportu, który został udostępniony 3 czerwca o godzinie 08:00, jest Adrian Górniak.

Rekomendacja została opracowana przez Dom Maklerski BDM na zlecenie GPW w ramach Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego.

Depesza jest skrótem rekomendacji DM BDM. W załączniku zamieszczamy plik PDF z raportem.

(PAP Biznes), #EUR

pel/ ana/

Zobacz także: Eurocash SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości