Enea i Iberdrola chcą wspólnie inwestować w morskie farmy wiatrowe na Bałtyku o mocy do 3,3 GW | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
03 cze 2020, 21:36

Enea i Iberdrola chcą wspólnie inwestować w morskie farmy wiatrowe na Bałtyku o mocy do 3,3 GW

Enea zawarła z Iberdrola Eólica Marina list intencyjny dotyczący potencjalnej inwestycji w projekty morskich elektrowni wiatrowych o łącznej mocy do około 3,3 GW rozwijanych w obszarze polskiej wyłącznej strefy ekonomicznej Morza Bałtyckiego - poinformowała Enea w komunikacie.

W związku z zawarciem listu intencyjnego Enea i Iberdrola rozpoczną na zasadzie wyłączności negocjacje dotyczące oceny możliwości realizacji inwestycji kapitałowej we wskazane projekty farm wiatrowych i ich wspólnego przygotowania, budowy i eksploatacji o łącznej mocy do ok. 3,3 GW.

Poziom zaangażowania Enei w projektach morskich elektrowni wiatrowych będzie ustalany na dalszym etapie rozmów, przy czym na moment zawarcia listu intencyjnego strony zakładają mniejszościowy udział poznańskiego koncernu.

Zgodnie z postanowieniami listu intencyjnego strony zamierzają opracować dokument term sheet określający główne parametry potencjalnej transakcji.

"Realizacja projektu stanowić będzie istotny etap realizacji celu strategicznego emitenta dotyczącego osiągnięcia udziału Odnawialnych Źródeł Energii w produkcji energii elektrycznej na poziomie 22 proc. do 2025 roku oraz 33 proc. w 2030 roku" - napisano w komunikacie.

(PAP Biznes), #ENA

pr/

Zobacz także: Enea SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości