BM mBanku obniżył rekomendację dla Ciechu do "trzymaj", a cenę docelową do 38,94 zł | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
04 cze 2020, 16:48

BM mBanku obniżył rekomendację dla Ciechu do "trzymaj", a cenę docelową do 38,94 zł

Analitycy BM mBanku, w raporcie z 29 maja, obniżyli rekomendację Ciechu do "trzymaj" z "kupuj", a cenę docelową do 38,94 zł z 45,14 zł wcześniej.

Raport sporządzono przy kursie 39,25 zł.

Analitycy podali, że gorsze od oczekiwań wyniki za pierwszy kwartał 2020 r. oraz bardziej pesymistyczny outlook zarządu w zakresie perspektyw sprzedaży sody i soli w kolejnych kwartałach skłoniły ich do zweryfikowania założeń prognoz segmentu sody na kolejne lata.

"Na konferencji po wynikach za pierwszy kwartał zarząd przyznał, że w segmencie sody zauważalne są pierwsze symptomy spadku popytu ze strony klientów Automotive i branży budowlanej. Spółka w przypadku braku odbioru zakontraktowanych wolumenów sody będzie zmuszona do poszukiwania klientów na rynku spotowym" - dodano.

Analitycy obniżyli prognozy wolumenu sprzedaży sody w 2020 i 2021 roku o 4 proc. oraz wynik EBITDA segmentu o 12 proc. w 2020 roku i 4 proc. w 2021 roku.

"Naszym zdaniem, wyniki finansowe spółki znajdą się również pod presją w drugim kwartale 2020 r. z uwagi na negatywny wpływ COVID-19 na sprzedaż segmentów organicznego i krzemianowego. Według naszych prognoz, zadłużenie netto do EBITDA na koniec 2020 roku wzrośnie do 2,8x, co nie pozwoli na rozpoczęcie, w perspektywie nadchodzących miesięcy, programu skupu akcji własnych" - napisano w raporcie.

Autorem rekomendacji jest Jakub Szkopek. Pierwsze udostępnienie rekomendacji do dystrybucji miało miejsce 29 maja, o godzinie 08.35.

W załączniku zamieszczamy pierwszą stronę raportu oraz wymagane zastrzeżenia prawne.

(PAP Biznes), #CIE

doa/ asa/

Zobacz także: Ciech SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości