Photon Energy rozpoczyna budowę elektrowni fotowoltaicznych na Węgrzech o łącznej mocy 14,1 MWp | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
04 cze 2020, 09:00

Photon Energy rozpoczyna budowę elektrowni fotowoltaicznych na Węgrzech o łącznej mocy 14,1 MWp

Photon Energy rozpoczął działania zmierzające do uruchomienia dziesięciu elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy 14,1 MWp w miejscowości Püspökladány, na Węgrzech. Po uruchomieniu tego projektu łączna moc portfela elektrowni na Węgrzech zwiększy się do 49,2 MWp, a globalnie do 88,7 MWp. Spółka oczekuje, że po uruchomieniu planowanym w IV kwartale 2020 r., elektrownie będą generowały ok. 20 GWh zielonej energii rocznie. Przychody grupy, dzięki podłączeniu dziesięciu nowych elektrowni, wzrosną w skali roku o 1,936 mln EUR.

- Po niedawnym ogłoszeniu rozpoczęcia budowy dwóch elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy 14 MWp w Australii, rozpoczynamy budowę kolejnych dziesięciu elektrowni o skali przemysłowej na Węgrzech. Po zakończeniu projektu, które planowane jest w IV kwartale bieżącego roku, łączna moc portfela elektrowni węgierskich zwiększy się do 49,1 MWp, a globalnie do 88,6 MWp - powiedział Georg Hotar, CEO Photon Energy.

Grupa będzie obsługiwać elektrownie za pośrednictwem czterech spółek projektowych, w pełni od niej zależnych, posiadających łącznie dziesięć koncesji w ramach systemu wsparcia METÁR. Pięć licencji uprawnia każdą elektrownię do sprzedaży energii elektrycznej na rynku spot w ramach taryfy gwarantowanej w wysokości 33 360 HUF za MWh (około 96,6 EUR za MWh) przez 15 lat i 5 miesięcy, przy maksymalnej zatwierdzonej i wspieranej produkcji 29 955 MWh na licencję. Pozostałe pięć licencji uprawnia każdą elektrownię do takiej samej taryfy gwarantowanej na 17 lat i 11 miesięcy, przy maksymalnej zatwierdzonej i wspieranej produkcji wynoszącej 34 813 MWh na licencję. Całkowite roczne przychody wszystkich dziesięciu elektrowni mają wynieść 1,936 mln EUR.

Elektrownie zostaną wybudowane na terenie o powierzchni 19,8 ha. Będą generować ok. 20 GWh energii rocznie, która trafi do sieci należącej do E.ON Tiszántúli Áramhálózati.

Photon Energy, działając w modelu EPC, zaprojektuje instalacje, dostarczy niezbędną technologię PV, a po zakończeniu prac instalacyjnych i podłączeniu elektrowni będzie świadczyć usługi O&M, polegające na długoterminowym zarządzaniu i serwisie aktywów.

O Photon Energy:

Photon Energy N.V. to przedsiębiorstwo o zasięgu globalnym, oferujące rozwiązania i usługi w zakresie energii słonecznej, które obejmują wszystkie etapy eksploatacji systemów fotowoltaicznych. Od jej powstania w 2008 r. firma Photon Energy zbudowała i oddała do użytku na dwóch kontynentach elektrownie słoneczne o łącznej mocy ponad 80 MWp, z czego 57,1 MWp należy do jej portfela własnego. Obecnie spółka opracowuje projekty zakładające osiągnięcie mocy 738 MWp w Australii (z czego 580 MWp we współpracy z Canadian Solar) oraz 17,7 MWp na Węgrzech, gdzie docelowa moc ma wynieść 75 MWp do 2021 r. Jednostka O&M firmy Photon Energy zapewnia obsługę i utrzymanie ruchu instalacji na całym świecie o łącznej mocy ponad 300 MWp. Dodatkowo, spółka zależna - Photon Water Technology (PWT) - opracowuje wdrażane na całym świcie systemy oczyszczania i uzdatniania wody. Photon Energy ma swoją główną siedzibę w Amsterdamie oraz posiada liczne oddziały w Europie i Australii.

Źródło: Spółka, #PEN

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości