LUG uruchamia spółkę w Zachodniej Afryce | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
08 cze 2020, 08:54

LUG uruchamia spółkę w Zachodniej Afryce

5 czerwca 2020 roku w ramach Grupy Kapitałowej LUG S.A. została utworzona nowa spółka zagraniczna - LUG West Africa Limited z siedzibą w nigeryjskim Lagos. Działalność spółki będzie koncentrowała się na realizowaniu aktywności komercyjnej w zakresie profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych LED na terenie Nigerii i innych państw Afryki Zachodniej. To kolejny ruch Grupy Kapitałowej LUG zmierzający w kierunku internacjonalizacji biznesu i realizacji celów strategicznych na lata 2017-2021.

- Nigeria jest jedną z najszybciej rozwijających się gospodarek kontynentu afrykańskiego, stąd decyzja o obecności w tym państwie. Tworząc spółkę LUG West Africa postawiliśmy na sprawdzony model współpracy z lokalnym partnerem - firmą Jintech Management Ltd. W ten sposób łączymy wiedzę i know how Grupy LUG ze znajomością warunków prowadzenia biznesu w Nigerii i państwach afrykańskich przez naszego partnera. Celem nowej spółki będzie pozyskiwanie i prowadzenie projektów oświetleniowych w Nigerii, a docelowo w innych państwach Afryki Subsaharyskiej. Bezpośrednia obecność na lokalnym rynku za pośrednictwem nowej spółki istotnie zwiększa nasze możliwości zdobywania kontraktów - tłumaczy ideę powołania nowej spółki Ryszard Wtorkowski, Prezes Zarządu LUG S.A.

Kapitał zakładowy Spółki wynosi 10 mln NGN, czyli ok. 105 000 PLN wg dzisiejszego średniego kursu NBP. Wartość nominalna jednego nabywanego udziału wynosi 1,0 NGN za akcję. LUG S.A. objął 70 procent udziałów nowopowstałej spółki. Lokalny partner LUG, firma Jintech Management Ltd., objęła 15 procent akcji w kapitale zakładowym. Trzecim udziałowcem jest osoba fizyczna Haidar Hussen Zein, który posiada również 15 procent akcji w kapitale zakładowym. Prezesem Zarządu nowej spółki został Ryszard Wtorkowski, funkcję wiceprezesa zarządu powierzono Imranowi Oladimeji Hamzat z Jintech Management Ltd.

Afryka kontynent przyszłości

Raport „Afryka wielu prędkości” przygotowany na zlecenie Polskiej Agencji Inwestycji Zagranicznych pokazuje, że do 2050 roku na kontynencie afrykańskim będzie mieszkać 20 procent ludności świata. W Nigerii liczba mieszkańców przekroczy 450 mln. Wzrost populacji, bogate zasoby naturalne oraz inwestycje zagraniczne spowodują kolejny krok, jakim jest urbanizacja miast. Rozwój infrastruktury będzie wymagał inwestycji w rozbudowę sieci energetycznych. Rosło będzie także zapotrzebowanie na niskoemisyjną energię elektryczną, w tym na nowoczesne oświetlenie uliczne.

O LUG:

LUG S.A. to spółka holdingowa Grupy Kapitałowej LUG S.A. – jednego z czołowych europejskich producentów profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych. Grupa sprzedaje swoje produkty w Polsce oraz w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Posiadająca 30 lat doświadczenia firma z siedzibą w Zielonej Górze, od 2008 roku funkcjonuje jako Grupa Kapitałowa. W jej skład wchodzą: LUG S.A., LUG Light Factory Sp. z o.o., LUG GmbH, LUG do Brasil Ltda, LUG Lighting UK Ltd., TOW LUG Ukraina, BIOT Sp. z o.o., LUG Argentina S.A., LUG Turkey, ESCOLIGHT Sp. z o.o. oraz LUG Services Sp. z o.o. LUG S.A. od listopada 2007 roku jest notowana na rynku NewConnect zarządzanym przez warszawską GPW.

Źródło: Spółka, #LUG

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości