Counter Terrorist Agency trafi na konsole Nintendo Switch | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
10 cze 2020, 09:11

Counter Terrorist Agency trafi na konsole Nintendo Switch

SimFabric, notowany na NewConnect wydawca i producent gier wideo, przekazał do certyfikacji Nintendo Switch symulator międzynarodowej agencji zwalczającej światowy terroryzm – Counter Terrorist Agency. To trzeci z pięciu planowanych w tym roku symulatorów z portfolio spółki, który zostanie wydany w wersji na popularną, japońską konsole. Licencję na tę grę SimFabric pozyskało od partnera wydawniczego, spółki Games Operators. Premiera tytułu na Switcha planowana jest na lipiec 2020 roku. Pomysłodawcą gry Counter Terrorist Agency jest Play2Chill.

Counter Terrorist Agency to gra strategiczna czasu rzeczywistego z elementami symulacji i zarządzania. Głównym mechanizmem rozgrywki jest rozwijanie i kierowanie organizacją antyterrorystyczną, aby zapobiec atakom na terenie całego świata. W tym celu gracz wykorzystuje nowoczesne narzędzia i techniki inwigilacji. W grudniu ubiegłego roku gra zadebiutowała na platformie Steam. Już wkrótce, za sprawą SimFabric, trafi także na konsole Nintendo Switch.

- Producentem gry jest Games Operators, firma wspierająca powstawanie innowacyjnych i unikatowych produkcji, takich jak 911 Operator czy Radio Commander. W styczniu br. pozyskaliśmy licencję na porting i wydanie symulatora w wersji na Switcha. Dziś przekazaliśmy gotowy projekty do certyfikacji. Liczymy, że premiera gry w sklepie Nintendo eShop nastąpi w lipcu br. – informuje Emil Leszczyński, przewodniczący Rady Nadzorczej SimFabric.

Na mocy zawartej umowy SimFabric stał się również właścicielem praw majątkowych do gry. Counter Terrorist Agency to trzeci z pięciu planowanych w tym roku symulatorów przeznaczonych do portowania na konsole nowej generacji: Nintendo Switch, PlayStation 4 i Xbox One. Do końca br. spółka planuje rozbudować portfolio symulatorów na konsole do 10 tytułów. Dwa pierwsze, Farm Expert 2019 oraz Construction Machines Simulator, cieszą się dużą popularnością wśród graczy Nintendo. Po sukcesie w dystrybucji cyfrowej doczekały się także wersji pudełkowych, wydanych przez zachodnich dystrybutorów w Europie, Australii, Afryce Południowej i Ameryce Północnej.

W ubiegłym tygodniu SimFabric oddało do certyfikacji PlayStation grę Lust for Darkness. Premiera tytułu planowana jest na przełom Q2/Q3 2020 roku.

– W procesie odpowiadaliśmy za porting i wydanie tytułu na PS4. Wcześniej wprowadziliśmy ten tytuł do sprzedaży w wersji na Nintedo. Wpływy z gry w sklepie Nintendo eShop od dnia jej premiery, w marcu br., przekroczyły już 0,5 miliona złotych. Liczymy, że Lust for Darkness odniesie jeszcze większy sukces na konsoli PlayStation 4. Jednocześnie pracujemy nad przygotowaniem tego tytułu w trybie zgodności z konsolą PlayStation 5. – dodaje prezes SimFabric.

O SimFabric:

SimFabric S.A. powstała w 2016 roku. Spółka prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się w portowaniu gier (przerabianie gry z jednej platformy na inną) na konsole Nintendo Switch, PlayStation 4 i komputery stacjonarne oraz produkcjach własnych. Głównym założeniem prowadzonej działalności jest portowanie i wydawanie kilku nisko oraz średnio budżetowych i wysokomarżowych gier przez rozproszone niewielkie zespoły deweloperskie. Do tej pory spółka wydała łącznie dziewięć gier na konsole Nintendo Switch, trzy na PlayStation 4 oraz dwie na PC. Najważniejszym dotychczasowym produktem spółki jest gra Farm Expert 2018, która w wersji mobilnej sprzedała się w liczbie ponad 2,5 mln kopii.  W 2016 roku firma otrzymała główną nagrodę ESA (Europejskiej Agencji Kosmicznej) w konkursie na najlepszą aplikację kosmiczną. Od lipca 2019 SimFabric prowadzi oddział odpowiedzialny za działania B+R, którego celem jest stworzenie innowacyjnych rozwiązań w branży gier komputerowych.

Większościowym akcjonariuszem studia jest Grupa PlayWay. Od kwietnia 2020 roku SimFabric jest notowana na rynku NewConnect.

Źródło: Spółka, #SIM

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości