Draw Distance zapowiedziało sequel swojego najpopularniejszego tytułu | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
15 cze 2020, 09:10

Draw Distance zapowiedziało sequel swojego najpopularniejszego tytułu

Najpopularniejsza produkcja notowanego na NewConnect studia Draw Distance – Serial Cleaner – doczeka się kontynuacji. Zapowiedź sequela miała miejsce podczas sobotniego wydarzenia FGS Showcase, organizowanego w ramach Future Games Show. Tym samym spółka rozpoczęła kampanię promocyjno-marketingową projektu. Uczestnicy eventu zobaczyli pierwsze materiały graficzne oraz teaser gry. W sklepie Steam działa już także strona dedykowana Serial Cleaners. Premiera w wersji na PC i konsole planowana jest w 2021 roku.

- Bardzo się cieszę, że mogliśmy wreszcie podzielić się z rynkiem informacją o kontynuacji naszego popularnego projektu – Serial Cleaner – i zaprezentować pierwsze materiały tej produkcji – mówi Michał Mielcarek, prezes zarządu Draw Distance.

Oficjalna premiera teasera Serial Cleaners miała miejsce podczas sobotniego FGS Showcase, w ramach Future Games Show – wydarzenia online, organizowanego przez brytyjskie wydawnictwo Future. – Warto zaznaczyć, że pierwsza część SC cieszyła się dobrymi ocenami wśród graczy i przyciągnęła ich uwagę. Od czasu premiery w 2017 r. trafiła do ponad miliona posiadaczy na wszystkich możliwych platformach. To bardzo dobry wynik w przypadku gry niezależnej. Uznaliśmy, że warto przygotować dla fanów pierwszej części niespodziankę i stworzyć nową odsłonę. Nie możemy doczekać się premiery – dodaje Michał Mielcarek.

Serial Cleaners inspirowany jest kultowymi serialami telewizyjnymi i filmami ostatniej dekady minionego wieku. Poziomy gry nawiązują do różnych znanych produkcji ekranowych tego okresu. Akcja zostanie osadzona w Nowym Jorku lat 90. XX wieku. To trzymająca w napięciu gra, która łączy w sobie elementy skradanki, szybkiej akcji i multiwątkowej historii mafii. Gracze wcielą się w profesjonalnych czyścicieli miejsc zbrodni, których zadaniem będzie pozbywanie się zwłok, usuwanie krwi i dowodów przestępstw. Na miejscu będzie czyhała policja patrolująca teren. Zadaniem graczy będzie takie zaplanowanie działań, aby przechytrzyć funkcjonariuszy i nie dać się złapać. Ich decyzje będą miały wpływ na rozwój fabuły.

- Podczas tworzenia Serial Cleaners znacznie podnieśliśmy jakość produkcji, ale równie mocno zależało nam na zachowaniu klimatu epoki. Tym razem zdecydowaliśmy się na przedstawienie akcji w perspektywie izometrycznej, a całość zostanie wykonana w grafice 3D. Przewidujemy, że w najbliższym czasie czeka nas boom na powrót do lat 90. XX wieku i chcemy być jednymi z pierwszych, którzy zdefiniują styl gier osadzonych w tamtej dekadzie – mówi Mielcarek - Premierę zaplanowaliśmy na 2021 r. Gra ukaże się na platformach PC oraz konsolach obecnej generacji. Nie wykluczamy również najnowszych konsol, których premiery są dopiero zapowiedziane – uzupełnia. W sklepie cyfrowym Steam jest już aktywna oficjalna strona gry.

Serial Cleaner dwukrotnie trafił do abonamentu Twitch Prime, który jest liderem wśród serwisów streamingujących. Tytuł był również obecny w Humble Montly (obecnie Humble Choice), a także w zestawie Curve Digital Humble Bundle. Dzięki współpracy z Limited Run ukazała się również limitowana pudełkowa edycja Serial Cleaner na platformę PlayStation 4.

- Zgodnie z zapowiedziami, w ostatnim czasie miały miejsce liczne wyprzedaże pierwszej części SC, co na pewno pozwoliło poszerzyć grono fanów tytułu i podnieść zainteresowanie kontynuacją gry – kończy prezes Draw Distance.

O Draw Distance (poprzednio iFun4all):

Draw Distance to niezależny producent gier wideo z Krakowa, specjalizujący się w produkcji multiplatformowych tytułów z gatunku action-adventure. Spółka powstała w 2009 roku, jej największym udziałowcem jest grupa kapitałowa Bloober Team. Najbardziej znaną produkcją studia jest Serial Cleaner. W grudniu 2019 roku odbyła się premiera Vampire: The Masquerade - Coteries of New York w wersji na PC, która w niecały tydzień zwróciła koszty produkcji i marketingu. Od września 2016 Draw Distance notowana jest na rynku NewConnect.

Źródło: Spółka, #DDI

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości