Grupa INC pozyskała w I transzy emisji 2,1 mln zł dla Incuvo | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
17 cze 2020, 13:55

Grupa INC pozyskała w I transzy emisji 2,1 mln zł dla Incuvo

Grupa INC, specjalizująca się w finansowaniu innowacyjnych podmiotów, z zakończyła pierwszą transzę emisji akcji spółki Incuvo SA, w której zapisy mogli składać więksi inwestorzy. W ramach tej rudny pozyskano 2,1 mln zł. Druga transza akcji, o wartości 700 tys. zł, zostanie zaoferowana 23 czerwca w publicznej kampanii crowdinvestingowej. Szczegóły zostaną udostępnione na platformie CrowdConnect.pl. Środki od inwestorów spółka, której specjalizacją jest porting oraz produkcja gier w wirtualnej rzeczywistości, przeznaczy na produkcję gry Green Hell VR oraz rozbudowę i wzmocnienie teamu produkcyjnego. W tym roku Incuvo chce zadebiutować na rynku NewConnect.

Incuvo to niezależne studio gamingowe z Katowic, które specjalizuje się w portowaniu i produkcji gier na urządzenia dedykowane wirtualnej rzeczywistości. Aktualnie studio pracuje nad VR-ową wersją gry Green Hell. Pozyskane z emisji akcji środki, w wysokości 2,1 mln zł przeznaczy na produkcję i marketing portu gry na platformy PC oraz Oculus Quest. Symulator osadzony w unikalnym otoczeniu amazońskiego lasu deszczowego, autorstwa Creepy Jar, okazał się hitem na PC. Incuvo zamierza kreatywnie podejść do VR-owej wersji projektu, dodając m.in. zupełnie nowe elementy, które nie znalazły się w wersji na komputery osobiste, a mają szansę uatrakcyjnić rozgrywkę w wirtualnym świecie.

- Emisja Incuvo, podobnie jak poprzednie projekty gamingowe, została podzielona na dwie transze. Dziś zakończyliśmy z sukcesem pierwszą z nich. Z tej rundy pozyskaliśmy kwotę 2,1 mln zł. 23 czerwca na platformie CrowdConnect.pl wystartuje publiczna kampania crowdinvestingowa drugiej transzy emisji. W tej transzy spółka chce pozyskać 700 tys. zł, które zostaną przeznaczone na rozbudowę i wzmocnienie teamu produkcyjnego – informuje Paweł Śliwiński, prezes DM INC - Model biznesowy Incuvo wyróżnia się na tle konkurencyjnego rynku gier wideo specjalizacją, którą są gry w technologii VR. Warto wspomnieć, że rynek wirtualnej rzeczywistości systematycznie rośnie, a konkurencja na nim jest jeszcze relatywnie niska – komentuje Paweł Śliwiński, prezes DM INC.

Zapisy prowadzone przez Emitenta na dedykowanej stronie internetowej rozpoczną się o 10:00 we wtorek 23 czerwca, przy czym Dokument Ofertowy będzie dostępny co najmniej dzień wcześniej. Jednorazowy zapis na akcje Incuvo w ramach drugiej transzy może wynieść minimalnie 2,5 tys. zł, a maksymalnie 25 tys. zł.

O INC:

Grupa kapitałowa INC posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie doradztwa na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw, w szczególności poprzez pełnienie funkcji Autoryzowanego Doradcy rynku NewConnect. W jej ramach działa m.in.:

  • INC S.A. – spółka dominująca grupy INC, która specjalizuje się w doradztwie na rynku kapitałowym, wiodący Autoryzowany Doradca rynku NewConnect, Autoryzowany Doradca rynku obligacji GPW Catalyst oraz rynku akcji AeRO prowadzonego przez BVB (Giełdę Papierów Wartościowych w Bukareszcie).
  • Dom Maklerski INC S.A. – prowadzący jako jedyny dom maklerski w Polsce platformę crowdinwestycyjną (crowdconnect.pl) oraz posiadający licencję na prowadzenie działalności maklerskiej w zakresie oferowania instrumentów finansowych oraz przyjmowania i przekazywania zleceń,
  • INC Private Equity ASI S.A. – fundusz typu pre-ipo fund inwestujący w spółki na etapie poprzedzającym IPO i debiut w obrocie zorganizowanym, spółka wpisana do rejestru Alternatywnych Spółek Inwestycyjnych,
  • Carpathia Capital S.A. – fundusz o charakterze opportunity fund inwestujący w małe i średnie spółki w Polsce i w Rumunii, spółka wpisana do rejestru Alternatywnych Spółek Inwestycyjnych,
  • INC Rating Sp. z o.o. – polska agencja ratingowa zarejestrowana przez ESMA (Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych) specjalizująca się w ocenie zdolności kredytowej jednostek samorządu terytorialnego oraz przedsiębiorstw.

O Incuvo SA:

Incuvo, z siedzibą w Katowicach, to studio z wieloletnim doświadczeniem w tworzeniu gier. Spółka powstała w 2012 roku. Większościowym akcjonariuszem studia jest estoński fundusz Blite Fund.

Aktualny model biznesowy spółki zakłada portowanie i produkcje gier na urządzenia dedykowane wirtualnej rzeczywistości. Portowanie odbywa się w modelu work for hire lub na własny koszt studia, w zamian za część przyszłych przychodów ze sprzedaży. Incuvo zamierza także produkować własne tytułu VR w oparciu o znane IP. Obecnie studio tworzy VR-ową wersję gry Green Hell.

Jeszcze w br. Incuvo chce zadebiutować na rynku NewConnect.

Źródło: Spółka, #INC

Zobacz także: INC SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości