Treasure Hunter Simulator od DRAGO entertainment trafi na platformy Sony i Microsoft | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
18 cze 2020, 09:15

Treasure Hunter Simulator od DRAGO entertainment trafi na platformy Sony i Microsoft

Treasure Hunter Simulator z portfolio produkcyjnego DRAGO entertainment zadebiutuje na konsolach PlayStation4 i Xbox One. Do tej pory tytuł dostępny był w wersji na komputery stacjonarne. Portem symulatora poszukiwaczy skarbów zajmie się MD Games – spółka zależna studia Movie Games, który w projekcie pełni rolę wydawcy. DRAGO entertainment aktualnie buduje wishlistę autorskich symulatorów, których premiery planuje na początku 2021 roku. Spółka finalizuje proces przekształcenia w spółkę akcyjną. Debiut na rynku NewConnect planowany jest w drugiej połowie tego roku.

- Treasure Hunter Simulator będzie dostępny na platformach Sony i Microsoft. Symulator poszukiwaczy skarbów naszego autorstwa zadebiutował na Steamie w grudniu 2018 roku. Już w pierwszej dobie sprzedaży projekt zwrócił wszystkie koszty, które zainwestowaliśmy w jego produkcję. Liczymy, że podobne zainteresowanie wzbudzą wersje konsolowe – mówi Lucjan Mikociak, szef studia DRAGO entertainment. – Za port gry na konsole będzie odpowiedzialny nasz partner biznesowy MD Games. Wydawcą Treasure Hunter Simulator jest spółka Movie Games, jednocześnie udziałowiec naszej spółki i MD Games – dodaje.

Treasure Hunter Simulator to gra przygodowa, która pozwala odkrywać zaginione skarby. Podczas swojej podróży do wielu tajemniczych zakątków świata, gracz za pomocą wykrywacza metalu odnajduje cenne artefakty oraz poznaje ich historię. Może je zachować lub umieszczać na aukcjach, aby w zamian uzyskać lepszy sprzęt przydatny przy odkrywaniu nowych znalezisk.

- W DRAGO entertainment nieustannie podnosimy poprzeczkę starając się tworzyć lepsze gry. Stawiamy także na dywersyfikację pomysłów na projekty. W ostatnim czasie rozpoczęliśmy pracę nad pięcioma kolejnymi tytułami. Jednocześnie na bieżąco będziemy uzupełniać portfolio naszych gier w zakresie portowania ich na różne platformy, co mamy nadzieję, przełoży się na przychody finansowe generowane przez naszą spółkę – dodaje.

Studio nieprzerwanie pracuje nad kilkoma projektami, dużą produkcją o nazwie Frost Fall oraz pięcioma symulatorami – Gas Station Simulator, Food Truck Simulator, Paparazzi Simulator, Airport Contraband i Detective Simulator. Większość zapowiedzianych przez spółkę tytułów znalazła się na TOP Wishlist platformy Steam.

- Na bieżąco prowadzimy dialog z graczami i wsłuchujemy się w ich głosy. Dokładamy wszelkich starań, aby na rynek trafiły dopracowane projekty. Mając na uwadze budowanie silnej społeczności wokół naszych tytułów, zdecydowaliśmy się publikować darmowe prologi naszych gier. W najbliższych miesiącach ukażą się prologi Gas Station Simulator i Food Truck Simulator. W naszej ocenie takie działanie przełoży się pozytywnie na relacje z graczami i pozwoli przygotować jeszcze lepszy produkt finalny. W ramach realizacji naszej strategii planujemy również w drugiej połowie tego roku zaprezentować kolejne preprodukcje. O szczegółach będziemy informowali na bieżąco – mówi Joanna Tynor.

DRAGO entertainment planuje debiut na rynku NewConnect w drugiej połowie br. Obecnie studio jest na etapie finalizacji procesu przekształcenia w spółkę akcyjną.

O DRAGO entertainment:

DRAGO entertainment, powstała w 1998 roku w Krakowie. Przez pierwsze lata działalności spółka koncentrowała się na tworzeniu innowacyjnych projektów na zlecenie, które w większości finansowane były przez międzynarodowych wydawców gier. Spółka wzmacniała kompetencje zespołu i budowała profesjonalny team oraz opracowywała własne tytuły, by w 2018 roku podjąć decyzję o przyjęciu nowej strategii i skoncentrowaniu się na produkcji własnych gier. W ten sposób, w grudniu 2018 roku na rynku światowym zadebiutowała gra spółki – Treasure Hunter Simulator. Wydawcą tytułu jest notowana na NewConnect spółka Movie Games. Koszty produkcji, zwróciły się w pierwszej dobie po premierze gry.

Obecnie DRAGO entertainment pracuje nad pięcioma własnymi symulatorami oraz jedną grą średniobudżetową.

Źródło: Spółka

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości