Premierowy sukces Barn Finders od studia Duality Games | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
22 cze 2020, 14:32

Premierowy sukces Barn Finders od studia Duality Games

Dnia 15 czerwca 2020 roku na platformie Steam odbyła się premiera debiutanckiej gry Barn Finders od warszawskiego studia Duality S.A.

Według danych opublikowanych przez Spółkę w ESPI w ciągu pierwszych 72 godzin od premiery gra sprzedała się na platformie Steam w ilości około 26 tys. egzemplarzy, tym samym całkowicie zwracając koszty produkcji gry. Ponadto już w pierwszym dniu od premiery Barn Finders znajdowało się w pierwszej trójce najlepiej sprzedających się gier GLOBAL TOP SELLERS na platformie Steam. Biorąc pod uwagę, że jest to pierwsze dzieło tego studia możemy mówić o dużym sukcesie zarówno komercyjnym jak i wizerunkowym.

- Jesteśmy niezwykle dumni, że pierwsze dzieło Duality zyskało tak dużą popularność w tak krótkim czasie. Jednocześnie pozytywnie nastrajają nas oceny samych graczy; obecnie na Steamie gra uzyskała 83% pozytywnych recenzji, utrzymując tym samym ocenę „bardzo pozytywną”. Nieodzowną częścią naszego sukcesu było duże wsparcie grupy PlayWay, szczególnie w okresie premiery – mówi Prezes Zarządu Duality, Tomasz Strzałkowski.

BarnFinders jest humorystycznym symulatorem osadzonym w latach 90tych, w którym wcielamy się we właściciela sklepu ze starociami najczęściej odzyskanymi z opuszczonych gospodarstw, lub skrytek magazynowych i garaży do których dostęp możemy uzyskać po wygraniu licytacji.

- Bardzo pozytywne przyjęcie BarnFinders przez graczy utwierdza nas w przekonaniu, że podążamy właściwą ścieżką. Premiera gry to jednak nie koniec testowania i implementacji usprawnień potrzebnych do zwiększenia wydajności i grywalności. Zapewniamy, że gra stale otrzymuje wsparcie techniczne z naszej strony, mające na celu uprzyjemnić rozgrywkę. Ciepłe przyjęcie gry pozwala nam również na dalszy rozwój spółki, a w rezultacie, pracę nad kolejnymi tytułami – mówi Wiceprezes Zarządu Duality, Piotr Strzałkowski.

W tym roku czeka nas jeszcze jedna premiera od studia Duality – gra Accident, czyli symulator dziennikarza śledczego badającego miejsca wypadków drogowych. Gracze poza rozrywką otrzymają wiele cennych wskazówek dotyczących prawidłowych zachowań podczas wypadków komunikacyjnych oraz mnóstwo wiedzy z zakresu pierwszej pomocy. Obecnie trwają testy gry, a spółka w najbliższym czasie opublikuje na platformie Steam darmowy fragment gry, czyli Accident: The Pilot.

O Duality:

Duality S.A. rozpoczęła działalność w branży gier komputerowych w 2017 roku. Spółka utworzona została przez weteranów branży gamingowej i jest częścią grupy PlayWay. Strategia spółki zakłada produkcję, wydawanie i dystrybucję gier o zróżnicowanym klimacie i stylu. Wiodącym tytułem Spółki jest horror Unholy, którego premiera planowana jest na rok 2021. Duality pracuje obecnie nad pięcioma projektami, z których trzy planuje wydać jeszcze w 2020 roku. Spółka przewiduje pokazanie w niedługim czasie kolejnych produkcji, a także rozwijanie działu wydawniczego. Debiut na giełdzie New Connect planowany jest w III kwartale tego roku.

Źródło: Spółka

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości