genXone planuje debiut na NewConnect i przygotowuje się do wdrożenia projektu Nanobiome
genXone, biotechnologiczna spółka specjalizująca się w analizach sekwencjonowania DNA oraz diagnostyce molekularnej, złożyła dokument informacyjny i planuje wkrótce zadebiutować na rynku NewConnect - podała spółka w informacji prasowej. genXone rozpoczęła także przygotowania do wdrożenia projektu Nanobiome.
"Mam nadzieję, że już w najbliższej przyszłości Nanobiome będzie sztandarowym produktem naszej spółki. Wprawdzie prace związane z diagnostyką koronawirusa opóźniły proces, ale obecnie nasze laboratorium B+R powraca do standardowego trybu pracy. Pierwszym krokiem jest stworzenie bazy danych zawierającej normy dla mikrobiomu jelitowego Polaka, korzystając z technologii sekwencjonowania nanoporowego" - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, prezes Michał Kaszuba.
"Klient będzie mógł samodzielnie pobrać w domu próbkę do badania, przesłać ją do nas, a my dokonamy analizy porównawczej na tle ustalonych norm. Otrzymawszy wynik klient samodzielnie, bądź konsultując się z dietetykiem, będzie w stanie opracować modyfikację swojej diety i zachowań" - dodał Kaszuba.
Spółka na początku pandemii zajęła się badaniami nad diagnostyką SARS-CoV-2, ale obecnie powraca do prac nad projektami rozwojowymi.
Jak podano w komunikacie, głównymi klientami firmy są instytucje naukowe, badawcze i uniwersytety, a także przedsiębiorstwa (głównie spożywcze, czy farmaceutyczne) oraz placówki medyczne. Obroty genXone w okresie kwiecień - maj bieżącego roku przekroczyły 3 mln zł.
genXone pracuje nad szeregiem projektów, które docelowo mają spowodować uproszczenie i obniżenie kosztów badań molekularnych. Współpracuje z Oxford Nanopore Technologies (ONT), dostawcą technologii sekwencjonowania nanoporowego, i posiada certyfikacje do wykorzystania technologii nanopore komercyjnie. (PAP Biznes)
doa/ osz/