UNIMOT Energia i Gaz wzmacnia zespół | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
26 cze 2020, 09:46

UNIMOT Energia i Gaz wzmacnia zespół

Andrzej Moczydłowski – ekspert z rynku OZE, wchodzi do Zarządu Spółki UNIMOT Energia i Gaz, która wzmacnia się w ten sposób w segmencie oferty fotowoltaicznej.

Spółka UNIMOT Energia i Gaz należąca do Grupy Kapitałowej UNIMOT, ogłosiła w maju bieżącego roku, że wchodzi w segment energii słonecznej pod marką AVIA Solar. Od połowy czerwca na stacjach paliw AVIA można się już zapoznać się z ofertą na instalację paneli fotowoltaicznych z Grupy UNIMOT. W perspektywie najbliższych 3 lat Grupa planuje zostać jednym z liderów tej branży.

„Postawiliśmy sobie ambitne cele, dlatego musimy mieć na pokładzie takich ekspertów od rynku fotowoltaiki, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem będą nas prowadzić prosto do osiągnięcia tych założeń” – mówi Adam Sikorski, Prezes UNIMOT S.A.. „Takim właśnie fachowcem jest Andrzej Moczydłowski, który w randze Członka Zarządu naszej spółki UNIMOT Energia i Gaz, będzie wspierał budowanie marki AVIA Solar w Polsce ” -dodaje Prezes Sikorski.

Andrzej Moczydłowski z tytułem Executive MBA posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu procesami inwestycyjnymi w branży OZE. Jego specjalnością są farmy fotowoltaiczne, farmy wiatrowe oraz elektrownie wodne. Swoje doświadczenie zdobywał pracując dla takich firm jak Iberdrola Renewables Polska Sp. z o.o., Energa Wytwarzanie S.A., czy PGE Energia Odnawialna Sp. z o.o. Jako członek Zarządu Energa Wytwarzanie S.A. brał udział w procesie restrukturyzacji źródeł wytwórczych w grupie Energa w obszarze utrzymania i eksploatacji oraz sprzedaży energii elektrycznej, gdzie odpowiadał m.in. za podniesienie efektywności całego obszaru. Andrzej Moczydłowski brał także udział i bezpośrednio odpowiadał za procesy podziału i konsolidacji aktywów zakupionych przez Energa Wytwarzanie od Iberdrola Renewables Polska i Dong Energy A.S. W trakcie wieloletniej działalności w sektorze OZE branży brał udział w pracach stowarzyszeń branżowych takich jak: PSEW, TEW, PIGEO.

O Grupie UNIMOT:

UNIMOT SA jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, specjalizującą się w obrocie olejem napędowym (ON), biopaliwami (BIO), gazem płynnym (LPG), produktami asfaltowymi, olejami, gazem ziemnym oraz energią elektryczną. Firma tworzy także na zasadach franczyzy sieć stacji paliw pod marką AVIA i zaopatruje w paliwa płynne i gazowe takie sektory jak transport, logistyka, usługi, rolnictwo i przemysł. Marka AVIA jest także wykorzystywana w Grupie UNIMOT do sprzedaży instalacji fotowoltaicznych AVIA Solar przez spółkę UNIMOT Energia i Gaz.

Źródło: Spółka, #UNT

Zobacz także: Unimot SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości