WZA SimFabric podjęło uchwałę o przejściu spółki na główny parkiet GPW | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
26 cze 2020, 15:55

WZA SimFabric podjęło uchwałę o przejściu spółki na główny parkiet GPW

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy SimFabric SA, notowanego na NewConnect wydawcy i producenta gier wideo z Grupy PlayWay, podjęło uchwałę o przejściu spółki na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Decyzja o zmianie parkietu notowań jest możliwa m.in. dzięki podpisaniu największej w historii spółki umowy z koncernem Koch Media GmbH, opiewającej na kwotę 8 mln zł. W jej ramach globalny producent i dystrybutor gier, filmów i oprogramowania stał się właścicielem 50 proc. praw autorskich do dwóch gier SimFabric. Podpisana umowa pozwoliła uruchomić kolejny filar działalności studia, jakim są projekty mobilne i przyspiesza przygotowanie polityki dywidendowej. Obecna kapitalizacja SimFabric wynosi ponad 400 mln zł.

- Zgodnie z naszą deklaracją, po przekroczeniu kapitalizacji 100 mln zł, uruchomiliśmy procedurę przejścia na główny parkiet GPW. Jesteśmy przekonani, że obecność na tym rynku stworzy nam nowe możliwości dotarcia do inwestorów i pozyskiwania kapitału, a co za tym idzie, wpłynie na długofalowy i zrównoważony wzrost oraz zwiększenie konkurencyjności naszego studia. Oczywiście wszystkie formalne kroki wymagane do takiego przejścia, będą dokładnie analizowane – mówi Emil Leszczyński, Przewodniczący Rady Nadzorczej SimFabric – Jesteśmy wdzięczni za zaufanie jakim darzą nas nasi akcjonariusze, dlatego też zależy nam na wdrożeniu polityki dywidendowej niezwłocznie po osiągnięciu zakładanych celów rozwojowych – dodaje.

Aktualna wartość rynkowa SimFabric przekracza 400 mln zł. Spółka działa na rynku od 4 lat. Działalność studia koncentruje się na produkcji nisko oraz średnio budżetowych i wysokomarżowych gier przez rozproszone niewielkie zespoły deweloperskie i portowaniu ich na zlecenie innych spółek. Firma tworzy głównie symulatory na platformy desktopowe i mobilne. W ostatnim czasie SimFabric powołał nową firmę zależną – MobileFabric, której celem będzie rozwój gier na urządzenia mobilne. Pierwszym projektem w portfolio gier mobilnych nowej firmy będzie Thief Simulator, z portfolio wydawniczego Grupy PlayWay, drugim kontynuacja przeboju mobilnego Farm Expert 2021 Mobile.

- Uruchomienie kolejnego filaru działalności naszego studia w zakresie realizacji projektów mobilnych i przyspieszenie przygotowania polityki dywidendowej jest możliwe dzięki największemu w historii naszej spółki kontraktowi z Koch Media GmbH. Kontrakt obejmuje plany kontynuacji współpracy, mającej na celu wydanie dwóch produkcji na konsole nowej generacji: PS5 oraz Xbox Series X, a także kontynuację współpracy w ramach serii, dodatków i DLC w oparciu o gry – mówi Julia Leszczyńska, prezes SimFabric.

Umowa z Koch Media znacząco przyspiesza także przygotowanie polityki dywidendowej spółki. Przejście SimFabric na główny parkiet, planowane jest w 2021 roku. Spółka rozpoczęła już wewnętrzne przygotowywania do mapy drogowej przejścia na główny rynek GPW.

O SimFabric:

SimFabric S.A. powstała w 2016 roku. Spółka prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się w portowaniu gier (przerabianie gry z jednej platformy na inną) na konsole Nintendo Switch, PlayStation 4 i komputery stacjonarne oraz produkcjach własnych. Głównym założeniem prowadzonej działalności jest portowanie i wydawanie kilku nisko oraz średnio budżetowych i wysokomarżowych gier przez rozproszone niewielkie zespoły deweloperskie. Najważniejszym dotychczasowym produktem spółki jest gra Farm Expert 2018, która w wersji mobilnej sprzedała się w liczbie ponad 2,5 mln kopii.  W 2016 roku firma otrzymała główną nagrodę ESA (Europejskiej Agencji Kosmicznej) w konkursie na najlepszą aplikację kosmiczną. Od lipca 2019 SimFabric prowadzi oddział odpowiedzialny za działania B+R, którego celem jest stworzenie innowacyjnych rozwiązań w branży gier komputerowych. W maju 2020 roku spółka powołała firmę zależną MobileFabric, której celem będzie rozwój gier na urządzenia mobilne

Strategicznym akcjonariuszem studia jest Grupa PlayWay. Od kwietnia 2020 roku SimFabric jest notowana na rynku NewConnect.

Źródło: Spółka, #SIM

Ostatnie wiadomości