CI Games wydłużył finansowanie kredytowe o wartości 15 mln zł | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
30 cze 2020, 08:37

CI Games wydłużył finansowanie kredytowe o wartości 15 mln zł

CI Games podpisał aneks do umowy kredytu odnawialnego z mBank S.A. w zakresie zwiększenia wysokości kredytu odnawialnego o 15 mln zł. Pozyskane finansowanie może zostać wykorzystane przy realizacji trzech projektów w tym Sniper Ghost Warrior Contracts 2 oraz Lords of the Fallen 2.

- Cieszę się, że podpisaliśmy aneks do umowy kredytowej. Finansowanie przez bank mimo trwającej wciąż pandemii jest nadal atrakcyjne kosztowo. W najbliższych miesiącach będziemy prowadzić dalsze rozmowy dotyczące finansowania w kolejnych latach. Możliwe jest, że jego poziom kolejny raz może istotnie się zmniejszyć. Ostateczne decyzje podejmiemy najprawdopodobniej w IV kwartale 2020 – komentuje Marek Tymiński, prezes CI Games.

Oprocentowanie kredytu oparte jest o stawkę WIBOR 1M oraz 2,7 pkt. proc. marży. Zabezpieczenia spłaty kredytu są typowe dla tego typu umów i obejmują zastaw finansowy na rachunkach spółki w mBanku oraz oświadczenie o poddaniu się egzekucji. Jednocześnie Marek Tymiński, prezes CI Games, zobowiązany jest posiadać minimum 52.663.570 akcje spółki, stanowiące 32,52 proc. liczby głosów w akcjonariacie.

United Label, globalna platforma wydawnicza z Grupy CI Games, prowadzi emisję akcji, z której chce pozyskać 4,4 mln zł na finalizację prac nad aktualnym portfolio wydawniczym oraz dalszą jego rozbudowę. Spółka z sukcesem zakończyła I transzę emisji akcji, z której pozyskała 3 mln zł. Zapisy w II transzy startują 1 lipca o 10:00, szczegóły oferty zostaną zaprezentowane na CrowdConnect.pl.

- Wierzymy w dalszy rozwój United Label, po udanej emisji nadal będziemy większościowym akcjonariuszem z prawie 80-cio proc. udziałem w kapitale i głosach na Walnym Zgromadzeniu, a wyniki spółki będziemy konsolidować w sprawozdaniu Grupy Kapitałowej CI Games – dodaje Marek Tymiński.

O CI Games:

CI Games to globalny wydawca, deweloper i dystrybutor produktów w zakresu rozrywki interaktywnej. Siedziba spółki mieści się w Warszawie, a działalność w Ameryce Północnej i Południowej prowadzona jest z biura w Nowym Jorku. Spółka została utworzona w 2002 r., a jej akcje są notowane na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. W portfelu CI Games znajdują się wysoko oceniane, sprzedawane w wielomilionowych nakładach tytułu Lords of the Fallen i Sniper Ghost Warrior, seria gier, której globalna sprzedaż przekroczyła 7 mln egzemplarzy. Spółka pracuje obecnie nad kilkoma szeroko znanymi grami wieloplatformowymi, w tym Sniper Ghost Warrior: Contracts 2, kolejną edycją gry akcji RPG Lords of the Fallen oraz innymi tytułami, których nazwy nie zostały jeszcze ogłoszone.

Źródło: Spółka, #CIG

Zobacz także: CI Games SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości