Termin zamknięcia transakcji przejęcia Work Service przez Gi International przedłużony do 31 lipca | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
30 cze 2020, 20:01

Termin zamknięcia transakcji przejęcia Work Service przez Gi International przedłużony do 31 lipca

Na mocy aneksu do zawartej w lutym umowy inwestycyjnej, przedłużony do 31 lipca został termin ziszczenia się warunków zawieszających oraz zamknięcia transakcji przejęcia Work Service przez Gi International - poinformował Work Service w komunikacie. Banki finansujące spółkę wyraziły zgodę na wypłatę finansowania pomostowego nie później niż do 31 lipca.

Początkowo, termin zamknięcia transakcji przypadał na 30 czerwca.

Work Service i Gi International podpisały umowę inwestycyjną w połowie lutego. Umowa zakłada dofinansowanie spółki przez inwestora łączną kwotą do 210,2 mln zł.

W planach jest emisja nowych akcji, które zostaną zaoferowane inwestorowi za cenę 0,39 zł sztukę.

Inwestor udzieli spółce 108,7 mln zł finansowania w celu spłaty zobowiązań i kosztów transakcyjnych oraz sfinansowania bieżącej działalności, a także zapłaci 81,5 mln zł w sposób określony w umowach o redukcji zadłużenia bankowego i obligacyjnego.

Work Service informował o spełnieniu części warunków zawieszających w tym m.in. o zgodach organów antymonopolowych na przejęcie spółki.

Całościowym właścicielem Gi International jest Gi Group, firma świadcząca usługi w zakresie czasowego i stałego zatrudnienia, rekrutacji, doradztwa i szkoleń HR.

(PAP Biznes), #WSE

doa/ asa/

Zobacz także: Work Service SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości