LINK4 wdroży system DataWalk do wykrywania prób wyłudzeń | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
01 lip 2020, 12:55

LINK4 wdroży system DataWalk do wykrywania prób wyłudzeń

DataWalk, polski high-tech, producent zaawansowanego oprogramowania analitycznego wykorzystywanego w wielu aplikacjach w obszarze bezpieczeństwa, w tym do wykrywania oszustw ubezpieczeniowych ogłosił, że LINK4 wdroży system DataWalk, jako rozwiązanie nowej generacji do wykrywania prób wyłudzeń i inwestygacji oszustw.

LINK4, jeden z najszybciej rozwijających się technologicznie ubezpieczycieli w Polsce, po dokładnej analizie ofert postawił na system DataWalk. Dzięki możliwości łatwej, iteracyjnej kalibracji reguł i scoringów, oprogramowanie DataWalk jest w stanie dostarczyć bardzo dobre wyniki.

„Towarzystwa ubezpieczeniowe prowadzą działalność w oparciu o zasadę solidarności i wzajemnego zaufania. Próby wyłudzeń odszkodowań podważają te zasady i w długiej perspektywie wpływają na wypłacalność ubezpieczycieli. Rozwiązanie, które wybraliśmy, już na etapie operacyjnej oceny osiągnęło wysoką skuteczność w automatycznej identyfikacji podejrzanych roszczeń” - wyjaśnia Marek Wasilewski, dyrektor Pionu Szkód w LINK4.

DataWalk dostarczy LINK4 zintegrowany widok wszystkich potrzebnych informacji, pozwoli na wykorzystanie posiadanych danych w procesie identyfikacji potencjalnych oszustw oraz będzie wspierać wdrożenie wydajniejszych i efektywniejszych procesów wykrywania, inwestygacji i zarządzania podejrzanymi roszczeniami.

„Dla większości firm ubezpieczeniowych uzyskanie 10% wskaźnika błędnie wytypowanych roszczeń, które w rzeczywistości nie są oszustwami (tzw. false positives), jest nieosiągalnym marzeniem” – mówi Paweł Wieczyński, prezes zarządu DataWalk. „Unikalna technologia DataWalk i nieoczywiste podejście do danych umożliwia organizacjom takim jak LINK4 szybkie osiągnięcie wysokich wyników przekładających się na biznes” – dodaje.

Należący do Grupy PZU LINK4 jest kolejnym polskim towarzystwem ubezpieczeniowym, które wybrało DataWalk. Oprócz obecności na rodzimym rynku, DataWalk ma także międzynarodowych klientów, w tym lidera czeskiego rynku ubezpieczeniowego Kooperativa (spółka zależna Vienna Insurance Group) oraz tureckiego HDI Sigorta.

O DataWalk:

DataWalk SA to polska spółka notowana na GPW, która na bazie własnej technologii zbudowała produkt analityczny rozwiązujący globalne problemy w obszarze bezpieczeństwa. Platforma DataWalk łączy miliardy obiektów z wielu źródeł, znajdując zastosowanie w zakresie analityki śledczej w sektorze publicznym i finansowym m.in. w walce z przestępczością (amerykańskie agencje), wyłudzeniami (ubezpieczyciele) i przy identyfikacji nadużyć (administracja centralna). DataWalk z powodzeniem konkuruje z dwoma głównymi graczami w analityce powiązań, czyli amerykańskimi IBM i Palantir, wygrywając m.in. udział w największym kontrakcie IT w historii Polski, wartym $500 milionów projekcie modernizacji analitycznej Departamentu Sprawiedliwości w USA.

O LINK4:

LINK4 Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. rozpoczęło działalność operacyjną w 2003 roku. Specjalizuje się w sprzedaży ubezpieczeń majątkowych. Obecnie oferuje klientom indywidualnym ubezpieczenia komunikacyjne, mieszkaniowe i turystyczne, a firmom ubezpieczenia majątkowe, z wykorzystaniem wielu kanałów dystrybucji: przez telefon, Internet, u agentów, w bankach i sieciach handlowych. Od 2018 roku ubezpieczyciel prowadzi zaawansowany program transformacji technologicznej w kierunku data driven company, czyli organizacji zarządzanej przez dane. Od września 2014 roku spółka należy do grupy PZU.

Źródło: Spółka, #DAT

Zobacz także: DataWalk SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości