Sylen Studio podpisało umowę ze znanym pisarzem fantasy | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
02 lip 2020, 09:45

Sylen Studio podpisało umowę ze znanym pisarzem fantasy

Niezależne studio gamingowe Sylen Studio, stworzy wysokobudżetową grę RPG osadzoną w  uniwersum książki z gatunku fantasy – „Komornik”. Spółka podpisała umowę o współpracy z jej autorem – Michałem Gołkowskim. Premiera produkcji zaplanowana jest na 2023 rok.

Michał Gołkowski jako pisarz zadebiutował w 2013 r. książką „Ołowiany Świt” opartą na uniwersum gry S. T. A. L. K. E. R. Od tamtego czasu napisał rekordową ilość 20 książek osadzonych w aż 5 różnych uniwersach, co przekłada się na składanie do wydawnictwa 2-3 książek rocznie. Fabuła jego twórczości skupia się na tematyce stalkerskiej, alternatywnych historiach oraz fantastyki. Książki przepełnione są czarnym humorem oraz dużą dawką absurdu.

- Od samego początku słyszałem, że „Komornik” aż się prosi albo o film, albo grę. Zawsze odpowiadałem: czuwajcie i bądźcie czujni, bo nie znacie dnia ani godziny. Nie ma na świecie przypadków, wyłącznie znaki… Trzeba być głupcem żeby przeoczyć moment, kiedy Apokalipsa puka do Twoich drzwi i proponuje coś takiego – mówi Michał Gołkowski.

Książki z uniwersum „Komornik” nawiązuje do biblijnej apokalipsy. Seria spotkała się z pozytywnym odbiorem miłośników gatunku fantasy oraz zyskała grono wiernych czytelników. Umowa z Michałem Gołkowskim dotyczy w stworzenia gry w oparciu o jego książki, a także pozwala autorowi na ingerowanie w fabułę produkcji Sylen Studio.

- Podpisanie umowy z Michałem Gołkowskim to bardzo ważny moment w rozwoju Sylen Studio. Cieszymy się, że tak znana i rozpoznawalna osoba ze świata literatury fantasy widzi potencjał w realizacji wspólnego projektu. Przed nami spore wyzwanie – odzwierciedlenie abstrakcyjnego uniwersum książki „Komornik” będzie wymagało sporej kreatywności od naszego zespołu. Nieocenionym wsparciem będzie zaangażowanie autora w proces produkcji gry – komentuje Dariusz Mytych, prezes Sylen Studio.

Równolegle, spółka prowadzi zaawansowane prace nad swoim flagowym projektem, grą Dream of Gods. Produkcja łączy ze sobą kilka najpopularniejszych gatunków gier MOBA, RTS, hack'n'slash, tower defense, battle royale. Premiera tytułu zaplanowana jest na 15 stycznia 2021 roku. Sylen Studio zapowiada również stworzenie pionierskiego urządzenia, które pozwoli na wykorzystanie technologii hologramów w branży gamingowej.

O Sylen Studio:

Sylen Studio to niezależne studio gamingowe, specjalizujące się w produkcji gier z gatunku MOBA, RTS oraz action RPG, a zarazem pierwszy deweloper gier na świecie zamierzający wykorzystać technologię hologramów w swoich produkcjach. Spółka pracuje nad grą Dream of Gods, która zdążyła zgromadzić ogromne community graczy, mimo wciąż trwających prac nad tytułem. W najbliższych planach spółka zamierza rozpocząć prace nad wysokobudżetowa gra action RPG.

Źródło: Spółka

Ostatnie wiadomości