Develia sprzedała w II kwartale 112 lokali (opis) | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
03 lip 2020, 14:58

Develia sprzedała w II kwartale 112 lokali (opis)

Develia sprzedała w drugim kwartale 2020 roku 112 lokali wobec 287 przed rokiem - wynika z komunikatu spółki. Firma przekazała w minionym kwartale 61 lokali wobec 510 rok wcześniej.

"Z powodu lockdownu i dużej niepewności odnośnie rozwoju sytuacji, sprzedaż na początku II kwartału wyhamowała. W kwietniu Develia zanotowała ujemną sprzedaż: -7 lokali, ponieważ utrudnione było prowadzenie niemal każdej działalności gospodarczej, a klienci obawiali się o przyszłość i wstrzymywali się z decyzjami dotyczącymi zakupu mieszkania" - poinformował w komunikacie prasowym p.o. prezesa Paweł Ruszczak.

"W kolejnych miesiącach wraz z odmrażaniem gospodarki, sytuacja zaczęła wracać do normy i obserwowaliśmy stopniowy wzrost zainteresowania ofertą Develii. W maju sprzedaż wyniosła 40 mieszkań, natomiast w czerwcu 79. To oznacza tendencję wzrostową, jednak klienci są nadal ostrożni w podejmowaniu decyzji" - dodał.

W drugim kwartale spółka zawarła także 38 umów rezerwacyjnych, których przekształcenie się w umowy deweloperskie zakładane jest w następnym okresie.

(PAP Biznes), #DVL

sar/ asa/

Zobacz także: Develia SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości