T-Bull realizuje projekty o łącznej wartości ponad 10 mln zł ramach konkursu GameINN | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
09 lip 2020, 10:13

T-Bull realizuje projekty o łącznej wartości ponad 10 mln zł ramach konkursu GameINN

Wrocławski deweloper gier, spółka T-Bull S.A. pracuje obecnie nad projektami w ramach programu GameINN o łącznej wartości ponad 10 milionów złotych. Oba projekty powinny zostać zrealizowane przed końcem 2023 rokiem.

Program GameINN, organizowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, powstał z inicjatywy Porozumienia Polskie Gry, a jego celem jest zwiększenie konkurencyjności polskiego sektora producentów gier wideo na rynku globalnym. W ostatniej edycji konkursu T-Bull S.A otrzymał dofinansowanie w kwocie ponad 2,5 miliona PLN (łączna wartość projektu to 4,2 miliona PLN) na realizację projektu o nazwie SopGam. Jego celem jest opracowanie automatycznego systemu optymalizacji parametrów graficznych gier mobilnych. Dzięki temu rozwiązaniu gry mają być dostosowywane pod względem parametrów wydajności do różnych platform sprzętowych.

Oprócz tego wrocławianie pracują nad projektem iDe-Tox, który jest finansowany ze środków z zeszłorocznej edycji konkursu GameINN. Kwota dofinansowania, którą uzyskało studio w roku 2019 wyniosła prawie 4,9 miliona PLN (łączna wartość projektu to 6,4 miliona PLN). Projekt ma na celu zapewnienie kompleksowej ochrony graczy przez toksycznymi zrachowaniami występującymi w cyberprzestrzeni.

- Jesteśmy developerami i naszym najważniejszym zadaniem jest produkcja gier, to fakt. Jednak mamy większe ambicje, chcemy wnosić coś od siebie, uczestniczyć w życiu naszej branży i mieć realny wpływ na jej kompetencje i wizerunek w przyszłości – mówi Damian Fijałkowski, CTO i współzałożyciel T-Bull S.A. – Dzięki programom takim jak GameINN, możemy tworzyć rozwiązania, które pomagają i ułatwiają tworzenie gier i systemów z nimi związanych – dodaje.

Wrocławianie jednak operują na bardzo wysokich obrotach - całkiem niedawno, bo w ubiegłym miesiącu, w ramach wsparcia sektora MŚP w promocji marek produktowych Go to Brand, T-Bull S.A. uzyskał również ponad 200 tysięcy PLN na promocję swoich produktów za granicą. W tym roku studio zakończyło również pracę nad projektem G-CAMP, czyli kompleksowym rozwiązaniem wspierających game developerów przez możliwość szybkiego i kompleksowego prototypowania gier. Rozwiązanie również finansowane było ze środków pozyskanych w ramach konkursu GameINN. T-Bull S.A.

O T-Bull:

T-Bull S.A. To polskie studio deweloperskie z siedzibą we Wrocławiu. Firma ma w portfolio szereg produkcji przygotowanych z myślą o najpopularniejszych platformach mobilnych. Łączna liczba pobrań gier wyprodukowanych we wrocławskim studio przekroczyła już 491 milionów. Zespół deweloperski T-Bull specjalizuje w tworzeniu gier FPS oraz wyścigowych. Akcje spółki od 29 sierpnia 2018 r. notowane są na parkiecie głównym GPW.

Źródło: Spółka, #TBL

Zobacz także: T-Bull SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości