Movie Games i Iron VR od Carbon Studio razem w wirtualnej rzeczywistości | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
13 lip 2020, 09:09

Movie Games i Iron VR od Carbon Studio razem w wirtualnej rzeczywistości

Notowana na warszawskiej giełdzie spółka gamingowa Movie Games kontynuuje działania związane z przeniesieniem swoich czołowych produkcji do wirtualnej rzeczywistości. Deweloper podpisał list intencyjny z Iron VR, spółką zależną Carbon Studio, która zajmuje się produkcją oraz wydawaniem gier na platformy VR. Obie spółki prowadzą negocjacje dotyczące szczegółów współpracy oraz ustalają listę tytułów, które zostaną przeniesione do wirtualnej rzeczywistości.

- Popularność gier VR oraz platform dedykowanych wirtualnej rzeczywistości stale rośnie. Graczy ceniących sobie rozgrywkę w tej technologii regularnie przybywa na całym świecie. W segmencie VR dostrzegamy bardzo duży potencjał, dlatego cieszymy się, że Iron VR, czyli spółka, której specjalizacją są tego typu gry, jest zainteresowana podjęciem z nami współpracy oraz stworzeniem naszych produkcji w wersji na platformy dedykowane Virtual Reality – komentuje Mateusz Wcześniak, prezes Movie Games. – Zarówno Iron VR jak i powiązane z nimi Carbon Studio, mają bardzo duże doświadczenie w takich projektach. Jestem przekonany, że finalne wersje wytypowanych wspólnie gier z naszego portfolio będą wyróżniać się bardzo wysoką jakością oraz realizmem – dodaje.

Iron VR to spółka zależna notowanego na NewConnect Carbon Studio, które posiada 60 proc. akcji spółki. Działalnością firmy jest produkcja mniejszych gier VR o niewysokich budżetach. Iron VR zakłada produkcję kilku gier rocznie. Środki na finansowanie rozwoju spółki będą pochodzić od zewnętrznych partnerów.

- Produkcje Movie Games cieszą się bardzo dużym uznaniem oraz popularnością wśród graczy. Bardzo doceniamy ich osiągnięcia, w szczególności sukces wydanego niedawno Drug Dealer Simulatora. Movie Games rozwija się w bardzo szybkim tempie, wciąż oferując nowe, ciekawe pomysły na gry. Z wielką radością przygotujemy wersje VR-owe wybranych projektów spółki. Mamy już swoje pierwsze typy, dziś jest zbyt wcześnie, żeby o nich mówić. Liczymy na owocną współpracę, której efekty będą widoczne już niebawem – mówi Karolina Koszuta, prezes zarządu Iron VR S.A.

W portfolio wydawniczym Movie Games na ten rok znajdują się m.in. Lust From Beyond, Car Wash Simulator, Plane Mechanic Simulator, Alaskan Truck Simulator oraz Pogromcy Mitów, realizowany na licencji znanego na całym świecie programu telewizyjnego produkcji stacji Discovery. Na 2021 rok zostały zapowiedziane takie produkcje jak American Motorcycle Simulator oraz ER Pandemic Simulator. W ocenie Movie Games, spośród powyższych tytułów największy potencjał na międzynarodowy sukces mają symulatory związane z motywem drogi oraz podróży. Na Alaskan Truck Simulator oraz American Motorcycle Simulator czeka już ponad 110 tys. użytkowników Steama (dane z 6 kwietnia br.).

O spółkach:

Movie Games S.A. jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Mateusza Wcześniaka, fana gier z doświadczeniem w sektorze finansowym, wspieranego przez Aleksego Uchańskiego, od prawie trzech dekad związanego z branżą gier komputerowych i mediami oraz Macieja Miąsika, legendę polskiego gamingu, developera z 27-letnim doświadczeniem. Obecnie spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły developerskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, małopolskim i na Śląsku.

Spółka jest notowana na NewConnect od grudnia 2018 roku.

Carbon Studio S.A. to pionier na polskim i europejskim rynku w dziedzinie developmentu gier dedykowanych technologii VR. Twórcy świetnie ocenianej gry The Wizards (80/100 pkt na Metacritic i 85 proc. pozytywnych komentarzy na platformie Steam). We wrześniu 2019 roku studio podpisało umowę licencyjną na produkcję gry komputerowej z wiodącym wydawcą miniaturek i gier bitewnych, Games Workshop. Carbon Studio stworzy grę przeznaczoną na wszystkie główne platformy VR, osadzoną w uniwersum Warhammer: Age of Sigmar, które stanowi podstawę kilkudziesięciu książek oraz gier komputerowych i karcianych.

Źródło: Spółka, #MOV

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości