Przejdź do treści

udostępnij:

PKN Orlen podpisał list intencyjny ze SP ws. przejęcia kontroli kapitałowej nad PGNiG

PKN Orlen podpisał list intencyjny ze Skarbem Państwa w sprawie przejęcia kontroli kapitałowej nad spółką PGNiG - poinformował PKN Orlen w komunikacie. Orlen podał, że rozpoczął proces ukierunkowany na przejęcie kontroli kapitałowej nad PGNiG.

Orlen poinformował, że wiodącą rolę w procesie konsolidacji kapitałowej i organizacyjnej z PGNiG będzie pełnił Orlen jako podmiot mający przejąć kontrolę nad PGNiG.

Jak podano, na dzień podpisania listu intencyjnego model transakcji oraz jej harmonogram nie zostały jeszcze określone, a strony niezwłocznie podejmą współpracę i powołają zespoły, których zadaniem będzie wspólne wypracowanie modelu transakcji, harmonogramu oraz koordynacja prac związanych z realizacją transakcji.

"Przeprowadzenie transakcji będzie możliwe m.in. po uzyskaniu zgód korporacyjnych oraz zgód odpowiednich organów ochrony konkurencji na dokonanie koncentracji. Spółka wskazuje, że list intencyjny nie stanowi wiążącego zobowiązania do przeprowadzenia transakcji" - napisano.

Skarb Państwa posiada 71,88 proc. udziału w kapitale zakładowym PGNiG.

(PAP Biznes), #PKN

doa/ osz/

Zobacz także: Polski Koncern Naftowy Orlen SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

udostępnij: