Na gry Movie Games czeka ponad 316 tys. graczy | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
16 lip 2020, 11:08

Na gry Movie Games czeka ponad 316 tys. graczy

Aż 316 tys. użytkowników Steama dodało do swoich Wishlist nadchodzące gry od Movie Games. Szczególny wzrost zainteresowania został odnotowany przy tzw. “symulatorach drogi” związanych z niedawno założonym Road Studio, a więc Alaskan Truck Simulator oraz American Motorcycle Simulator. Zgodnie z najnowszymi danymi, wymienione produkcje odnotowały 40-procentowy wzrost liczby zainteresowanych graczy w porównaniu z informacjami przekazywanymi na początku kwietnia br. W przeciągu najbliższych tygodni ogłoszone zostaną kolejne tytuły wpisujące się w filozofię nowo utworzonego studia. Road Studio zamierza również w przyszłości wydawać gry autorstwa zewnętrznych deweloperów o zbieżnej tematyce.

Najwięcej oczekujących z nadchodzących gier Movie Games zebrały Alaskan Truck Simulator oraz Lust From Beyond – na każde z nich czeka bowiem po 115 tys. użytkowników platformy Steam. Na Wishlistę American Motorcycle Simulator zapisało się natomiast 38 tys. graczy, a na Car Wash Simulator - 48 tys. Władze Movie Games i Road Studio podkreślają, że szczególną szansę na sukces mają wspomniane “symulatory drogi”, na które łącznie zapisało się 153 tys. graczy.

- Duże zainteresowanie graczy naszymi nadchodzącymi produkcjami, szczególnie takimi jak Lust From Beyond, bardzo motywuje nas do dalszej wytężonej pracy. Liczymy na to, że podobnie jak w przypadku Drug Dealer Simulator, im bliżej premiery, tym zainteresowanie tytułem będzie większe. Coraz więcej fanów gier czeka również na nasze symulatory kierowców różnego rodzaju pojazdów, oparte jednocześnie na tematyce podróży oraz zwiedzania egzotycznych terenów. Ich przyrost jest naprawdę imponujący i wynika przede wszystkim z zastosowania cross-marketingu obu tytułów. Bardzo nas to cieszy i motywuje do dalszego rozwoju w tym kierunku. W najbliższym czasie zamierzamy pokazać nowe trailery z naszych “symulatorów drogi”, co powinno jeszcze bardziej wpłynąć na wzrost popularności obu tytułów – komentuje Mateusz Wcześniak, prezes Movie Games oraz Przewodniczący Rady Nadzorczej Road Studio.

W Alaskan Truck Simulator gracz będzie miał możliwość wskoczenia w buty kierowców ciężarówek przemierzających dzikie tereny Alaski. Premiera została zapowiedziana na IV kwartał br. American Motorcycle Simulator pozwoli natomiast wcielić się w rolę amerykańskiego motocyklisty, a jego zadaniem będzie przemierzenie legendarnej "Drogi 66", na której czekać będzie wiele wyzwań, przeciwności losu oraz rozmaitych przygód.

- Gry oparte na motywie podróży oraz przemierzaniu świata różnego rodzaju ciekawymi pojazdami to nisza, która ewidentnie czeka na zagospodarowanie. Wraz z Road Studio chcemy dać graczom tego typu, oczekiwane przez graczy produkcje. Te obecnie zapowiedziane to dopiero początek. W ciągu najbliższych tygodni zamierzamy ogłosić kolejne gry, które za kierownicą ciekawych pojazdów pozwolą odwiedzić zarówno znane, jak i mało popularne, ale równie urokliwe zakątki świata – komentuje Maciej Nowak, prezes Road Studio.

Przy produkcji zarówno Alaskan Truck Simulator jaki i American Motorcycle Simulator pracują osoby, które realizowały wspomniane tytuły jeszcze w ramach Movie Games. Władze studia aktualnie wybierają zespoły do prac nad kolejnymi grami. Są one selekcjonowane spośród teamów, z którymi Movie Games współpracowało przy wcześniejszych swoich produkcjach. Docelowo Road Studio nie będzie odpowiedzialne tylko za produkcję gier nawiązujących do tematyki drogi i podróży, ale także za wsparcie przy realizacji tego typu gier przez zewnętrzne podmioty oraz ich wydanie.

O spółce:

Movie Games S.A. jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Mateusza Wcześniaka, fana gier z doświadczeniem w sektorze finansowym, wspieranego przez Aleksego Uchańskiego, od prawie trzech dekad związanego z branżą gier komputerowych i mediami oraz Macieja Miąsika, legendę polskiego gamingu, developera z 27-letnim doświadczeniem. Obecnie spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły developerskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, małopolskim i na Śląsku.

Spółka jest notowana na NewConnect od grudnia 2018 roku.

Road Studio to nowa spółka założona przez Movie Games oraz Macieja Nowaka, inwestora oraz menadżera z wieloletnim doświadczeniem na rynku kapitałowym. Zajmuje się produkcją gier o tematyce motoryzacyjnej, połączonej z motywem podróży i zwiedzania świata. Gracze będą wcielać się w kierowców różnego rodzaju pojazdów oraz zwiedzać odległe i na co dzień niedostępne miejsca. Road Studio przejmie do realizacji od Movie Games projekty gier Alaskan Truck Simulator oraz American Motorcycle Simulator

Źródło: Spółka, #MOV

Ostatnie wiadomości