PFR na razie nie planuje innej niż obecnie realizowana pomocy dla firm - Pawlak, PFR | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
16 lip 2020, 15:42

PFR na razie nie planuje innej niż obecnie realizowana pomocy dla firm - Pawlak, PFR

Polski Fundusz Rozwoju na razie nie planuje uruchomienia dodatkowych działań pomocowych dla firm poza tymi, które są obecnie realizowane - poinformował w rozmowie z portalem fpg24 .pl wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Bartłomiej Pawlak.

"Na razie nie planujemy dodatkowych działań, ponieważ nie ma takiej potrzeby. Będziemy obserwować dynamikę dalszego przebiegu pandemii. Podczas wybuchu epidemii mieliśmy wiele obaw i niepewność, co do tego, jaka okaże się skala zjawiska. Okazała się mniejsza, niż prognozowano. Na razie skupiamy się na realizacji naszego planu" - powiedział Pawlak.

Polski Fundusz Rozwoju realizuje program wsparcia krajowych przedsiębiorstw dotkniętych przez epidemię koronawirusa o pierwotnie deklarowanej wartości 100 mld zł, finansowany emisjami obligacji.

PFR wyemitował do tej pory papiery o łącznej wartości 62 mld zł.

Prezes PFR Paweł Borys poinformował na początku ubiegłego tygodnia, że kolejna emisja obligacji PFR możliwa jest w drugiej połowie lipca, a łączne emisje PFR mogą wynieść o 10-15 mld zł mniej niż pierwotnie zakładane 100 mld zł. (PAP Biznes)

pat/ gor/

Ostatnie wiadomości