Ipopema rekomenduje "kupuj" Śnieżkę, wartość godziwa 97,3 zł | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
17 lip 2020, 12:57

Ipopema rekomenduje "kupuj" Śnieżkę, wartość godziwa 97,3 zł

Analitycy Ipopema Securities, w raporcie z 10 lipca, wydali zalecenie "kupuj" dla Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka. Wartość godziwa akcji spółki została wyznaczona na 97,3 zł.

W piątek o godz. 12.32 jedną akcję spółki wyceniano na GPW na 84,8 zł.

"Nasza pozytywna opinia na temat producenta farb opiera się na założeniu, że ceny i wolumeny sprzedawanych przez Śnieżkę produktów nie będą podlegały negatywnym trendom mogącym wynikać z pandemii. Zakładamy duży popyt na farby dekoracyjne, wynikający z rosnącego zainteresowania dekoracją wnętrz w związku ze spędzaniem większej ilości czasu w domu, a także większy udział sprzedaży internetowej, co powinno okazać się pozytywne dla Śnieżki" - napisano.

Zdaniem analityków, dzięki doświadczeniu na rynkach zagranicznych Śnieżka będzie w stanie osiągnąć zakładane synergie po stronie kosztowej z Poli-Farbem szybciej niż początkowo zakładano, a marża EBITDA Śnieżki powróci do poziomu 17 proc. w 2022 roku.

"W późniejszych latach zakładamy jej dalszy stopniowy wzrost do 19 proc. po ekspansji na rynki Europy Południowo-Wschodniej" - dodano.

Korzystnie wpłynąć na efektywność produkcji powinien - w ocenie analityków - kończący się program inwestycyjny Śnieżki, który obejmuje budowę nowego centrum logistycznego, transformację cyfrową oraz automatyzację i rozbudowę linii produkcyjnych w Lubzinie i Pustkowie.

Analitycy prognozują EBITDA spółki na poziomie 113,5 mln zł, 120,6 mln zł i 131,8 mln zł odpowiednio w 2020, 2021 i w 2022 roku wobec 106,8 mln zł w 2019 roku.

Raport został opublikowany 10 lipca, o godzinie 8.44. Autorem rekomendacji jest Piotr Jusiński.

Depesza jest skrótem rekomendacji. W załączniku zamieszczamy plik PDF z zastrzeżeniami prawnymi.

(PAP Biznes), #IPE

doa/ gor/

Rekomendacja do pobrania

Zobacz także: Ipopema Securities SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości