BM mBanku podniosło rekomendację Cognoru do "kupuj" | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
04 sie 2020, 09:33

BM mBanku podniosło rekomendację Cognoru do "kupuj"

Analitycy BM mBanku, w raporcie z 4 sierpnia, podnieśli cenę docelową akcji Cognor do 1,98 zł z 0,94 zł, a rekomendację do "kupuj" z "trzymaj".

Rekomendacja została wydana przy cenie 0,93 zł za akcję.

Analitycy wskazują, że epidemia COVID-19 i w efekcie schłodzenie światowej koniunktury negatywnie przekłada się na otoczenie w przemyśle stalowym.

"Mimo tego wytwórcy stali oparci o technologię elektryczną (EAF) mniej odczuwają spowolnienie niż wielkopiecowi (BOF) ze względu na elastyczniejsze dostosowanie produkcji oraz większą ekspozycję na wyroby długie wykorzystywane przez mniej dotknięte epidemią budownictwo" - podano w raporcie.

Zdaniem analityków, mimo niesprzyjającego otoczenia w drugim kwartale Cognor zaraportuje tylko 15 proc. rdr spadek oczyszczonej o zdarzenia jednorazowe EBITDA (+9 proc. kdk).

"W rezultacie w całym roku będziemy zmuszeni do podwyższenia naszych oczekiwań wyniku EBITDA do 100 mln zł (wcześniej zakładaliśmy 70 mln zł). Lepsze od oczekiwań wyniki implikują, że Cognor w 2020 roku utrzyma wskaźnik długu netto do EBITDA na poziomie 2,2x, co pozwoli na powrót do wypłaty dywidendy w 2021 roku" - podano w raporcie.

Rekomendacja została opracowana przez mBank na zlecenie GPW w ramach Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego.

Autorem rekomendacji jest Jakub Szkopek. Pierwsze udostępnienie rekomendacji do dystrybucji miało miejsce 4 sierpnia o godzinie 8.35.

Depesza PAP Biznes stanowi wyciąg z raportu. W załączniku zamieszczamy plik PDF z raportem. Raport jest też dostępny na stronie DM mBanku.

(PAP Biznes), #COG

sar/ gor/

Zobacz także: Cognor Holding SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości