Lipiec najlepszym miesiącem w historii TIM, ponad pół miliarda zł obrotów po 7 miesiącach 2020 r | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
04 sie 2020, 10:25

Lipiec najlepszym miesiącem w historii TIM, ponad pół miliarda zł obrotów po 7 miesiącach 2020 r

Ze wstępnych szacunków wynika, że przychody TIM SA ze sprzedaży netto towarów i usług związanych bezpośrednio ze sprzedażą towarów wyniosły w lipcu 2020 r. rekordowe ponad 86,3 mln zł, a więc aż o 19,7% więcej niż w lipcu 2019 r. Skumulowane obroty za okres styczeń-lipiec 2020 r. osiągnęły poziom 520,5 mln zł, tj. +15,1% rdr.

Lipiec 2020 r. to najlepszy miesiąc w niemal 33-letniej historii TIM-u. Szacowane obroty ze sprzedaży online wyniosły w lipcu 2020 r. ponad 59,5 mln zł (+15,5% rdr.), a po siedmiu miesiącach 2020 r. – ponad 368,5 mln zł (+16,0% rdr.).

- Nasza rozpędzona machina sprzedażowa nie ma wakacji. Pierwszy raz poziom 80 milionów złotych przekroczyliśmy, i to nieznacznie, w październiku 2019 r., a więc w szczycie zakupów w branży elektrotechnicznej, który przypada na ostatni kwartał roku – przypomina Krzysztof Folta, prezes Zarządu TIM SA. – Tym razem rekord bijemy na początku lata. Ponad 86 milionów i niemal 20-procentowa dynamika sprzedaży już teraz rozbudzają nasze apetyty na to, co może wydarzyć się jesienią – dodaje.

Te liczby stanowią także dowód na odstrajanie się TIM-u od koniunktury zarówno w branży budowalnej, jak i elektrotechnicznej. To efekt konsekwentnego poszerzania przez TIM zarówno grona klientów, jak i oferowanego asortymentu. – Zgodnie ze strategią średnioterminową spółki na lata 2019-2021 stale przybywa w naszej ofercie produktów spoza segmentu elektrotechniki, często charakteryzujących się mniejszą sezonowością sprzedaży, a oferowanych w dynamicznie rozwijającym się modelu dropshippingowym – podkreśla Krzysztof Folta.

O TIM SA:

TIM SA jest największym hurtowym dystrybutorem artykułów elektrotechnicznych w Polsce (według miesięcznika „Elektrosystemy”, nr 5/2020). Spółka powstała w 1987 roku we Wrocławiu, od 1998 r. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. TIM stawia na omnichannel - sprzedaż prowadzona jest na TIM.pl, w aplikacji mobilnej mTIM, telefonicznie oraz poprzez ogólnopolską sieć biur i przedstawicieli handlowych.

Przez ćwierć wieku TIM sprzedawał wyłącznie za pośrednictwem ogólnopolskiej sieć hurtowni elektrycznych. W 2013 r. firma zmieniła model biznesowy, stawiając na e-commerce i sprzedaż poprzez TIM.pl. To najprawdopodobniej największa taka transformacja cyfrowa w polskim handlu B2B.

Strategia TIM-u jest oparta na połączeniu wieloletniej wiedzy o rynku, którą posiadają przedstawiciele handlowi, z technologiami e-commerce (tzw. hybrydowy model sprzedaży). W 2019 r. ponad 70% obrotów spółki (tj. 561,3 z 798,4 mln zł) pochodziło ze sprzedaży online.

Centrala TIM SA znajduje się we Wrocławiu. Grupę Kapitałową TIM tworzą również: Rotopino.pl S.A. (e-sklepy z elektronarzędziami w Polsce i Europie Zachodniej) i 3LP SA. Druga z tych spółek jest operatorem centrum logistycznego w podwrocławskich Siechnicach. Obiekt specjalizuje się w obsłudze podmiotów (także spoza Grupy TIM) działających w sektorze e-commerce.

Źródło: Spółka, #TIM

Zobacz także: TIM SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości